بهینه سازی و ارتقاء زیرساخت

عیب یابی و رفع مشکلات

ارائه طرح جامع بهینه سازی و ارتقا زیرساخت شبکه های کامپیوتری

ادامه مطلب

ایمیل سرور اختصاصی

پست الکترونیک سازمانی

به همراه راهکار ارتباطات یکپارچه Microsoft Lync

ادامه مطلب

سامانه دورکاری

مجازی سازی برنامه

دسترسی راه دور به برنامه ها از طریق راهکار سیتریکس

ادامه مطلب

خدمات میزبانی سرویس

ارائه سرور مجازی و اختصاصی در ایران و خارج

اجاره رک و فضا (Colocation) در دیتاسنتر پال نت و مشاوره راه اندازی هاستینگ اختصاصی

ادامه مطلب

فایروال شبکه

تامین امنیت زیرساخت شبکه

ارائه کامل ترین فایروال دنیا با لایسنس رایگان مادام العمر

ادامه مطلب

مشاوره فناوری اطلاعات

خدمات مشاوره تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و انفورماتیک IT، تهیه طرح ارزیابی وضعیت فعلی شبکه و سرویس ارائه راهکار شبکه و مستند از وضعیت مطلوب

راهکارهای تخصصی شبکه

راهکارهای تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات، بهینه سازی و ارتقاء زیرساخت شبکه، نگهداری و پشتیبانی از شبکه های کامپیوتری و ارائه خدمات جامع

پشتیبانی و نگهداری شبکه

ارائه خدمات پشتیبانی شبکه، نگهداری زیرساخت و سرورهای کامپیوتری، ارتقاء سرویس ها و سخت افزارهای شبکه، بررسی رفع مشکلات کندی سرعت شبکه

آموزش تخصصی شبکه

موسسه آموزش های تخصصی گروه با فراهم کردن فضای آموزشی مجهز و امکانات مناسب، خدمات آموزشی مطلوبی را به مشتریان و داوطلبان آزاد ارائه می‌کنیم

میخواهیم با طرح سوالی درباره اینکه ویندوز ترمینال سرور چیست؟ یا ( What is Terminal Server) به تعریف کامل آن بپردازیم. زمانی که واژه ترمینال را می شنویم، یعنی اینکه از راه دور به یک سرور وصل بشویم، اصطلاحا به آن سرور ریموت بزنیم. چه کنار سرور باشیم چه در خانه باشیم می توانیم این کار ارا انجام دهیم. برای درک بهتر ترمینال سرور و ترمینال سرویس باید مفاهیم آن دو را برسی کنیم.

ترمینال سرویس چیست؟

Terminal service تکنولوژی است که با آن کاربر می تواند به راحتی به دسکتاپ ویندوز سرور ها دسترسی پیدا کنند، کافیست فقط به یکی از شبکه های محلی دسترسی پیدا کنید و از طریق ریموت به آن وصل شوید. در واقع  ترمینال سرور مایکروسافت این امکان را به شما می دهد که از راه دور Server خود را مدیرت کنید. با استفاده از این سرویس می توانیم مشکلات به وجود آمده در سطح سرور را بدون حضور فیزیکی حل کنیم، یا حتی سیستم خود را بروز رسانی کنیم با از طریق پابلیش کردن نرم افزار، آن اپ را در اختیار کاربران مان قرار دهیم تا از آن ها استفاده کنند. پابلیش کردن یعنی این که شما برنامه ای را روی سیستم سرورتان نصب کنید و آن را با کاربران به اشتراک بگذارید و آن ها نیز از آن بهره ببرند.

سوالی درباره اینکه ویندوز ترمینال سرور چیست؟ یا ( What is Terminal Server) به تعریف کامل آن بپردازیم. زمانی که واژه ترمینال را می شنویم، یعنی اینکه از راه دور به یک سرور وصل بشویم، اصطلاحا به آن سرور ریموت بزنیم. چه کنار سرور باشیم چه در خانه باشیم می توانیم این کار ارا انجام دهیم

درباره لایسنس ترمینال سرویس (Terminal Service License) / ریموت دسکتاپ ( Remote Desktop License)

در ویندوزهای سرور مایکروسافت اعم از ویندوز سرور 2003 و یا Windows Server 2008 یا ویندوز 2012 و Windows 2016 از Remote Desktop Services برای اتصال کاربران به سرور و یا برنامه نصب شده بر روی سرور، از راه دور و خارج از مجموعه و شرکت استفاده می شود.
پس از فعال سازی ترمینال سرویس یا ریموت دسکتاپ، این سرویس ظرف یک بازه 120 بصورت رایگان و بدون محدودیت تعداد کاربر می تواند مورد استفاده قرار بگیرد ولی پس از گذشت 120 روز باید لایسنس (License) یا مجوز استفاده آن را نیز به صورت جداگانه تهیه گردد. به این مجوزهای استفاده  Remote Desktop Services Client Access License یا به اختصار RDS-CAL می گویند.
در ویندوز 2003 به جای نام Remote Desktop Services (سرویس ریموت دسکتاپ) به آن Terminal Service (ترمینال سرویس) می گویند و برای استفاده باید دو کامپوننت Terminal Server و Terminal Server Licensing فعال و پیکربندی شود.

درباره تکنولوژی ترمینال سرویس ویندوز سرورهای مایکروسافت

به طور کلی می توان گفت که ترمینال سرویس تکنولوژی است که با آن کاربران می توانند تا به برنامه های نصب شده روی Terminal Server دسترسی پیدا کنند. با Terminal Services همچنین می توان به محیط کامل دیسکتاپ دسترسی داشت. کاربران می توانند از درون یک شبکه یا از اینترنت ارتباط خود را برقرار کند. پروتکل مورد استفاده در این سرویس RDP و پورت 3389 می باشد.

در ویندوزهای سرور مایکروسافت اعم از ویندوز سرور 2003 و یا Windows Server 2008 یا ویندوز 2012 و Windows 2016 از Remote Desktop Services برای اتصال کاربران به سرور و یا برنامه نصب شده بر روی سرور، از راه دور و خارج از مجموعه و شرکت استفاده می شود.

با استفاده از این سرویس می توان عملیات مدیریتی مربوط به نگه داری و نصب برنامه ها را به میزان قابل توجهی کاهش داد. همچنین با نصب برنامه ها تنها در یک یا چند نقطه مرکزی، احتمال کاهش هزینه های پیاده سازی و نگه داری بسیار زیاد است. زمانی که کاربر از ترمینال سرویس استفاده می کند، اجرای برنامه روی سرور اتفاق می افتد و تنها داده های مربوط به نمایش، keyboard، mouse و یا سایر تجهیزات مشابه در شبکه مخابره می شود. هر کاربر Session مربوط به خود را خواهد داشت و هر Session در سیستم عامل بدون وابستگی به Session دیگر مدیریت می شود. Terminal Server سروری است که می تواند یک برنامه محیط دسکتاپ را برای کلاینت های Terminal Services فراهم کند.

دانلود مستند معرفی لایسنس ترمینال سرور ویندوز مایکروسافت

شرکت مهندسی شبکه پال نت لایسنس ترمینال سرویس ویندوز Remote Desktop Service License سرورهای نسخه 2003  و 2008 و 2012 و 2016 مایکروسافت را ارائه می دهد.

تماس با ما

 تهران، مطهری، میرعماد، کوچه دهم، پلاک 14 واحد 2 
تلفن تماس: 88173317 021
ارتباط زنده اینترنتی 24 ساعته از طریق تلگرام با کارشناسان پشتیبانی مهندسی شبکه پال نت کانال تلگرام PalnetGroup@
پشتیبانی شبکه و ارتباط برخط و آنلاین از طریق واتس اپ WhatsApp با شماره موبایل ارتباط با واتس اپ
WhatsApp
گفتگوی آنلاین از طریق واتس اپ با کارشناسان گروه برای ارسال  پیشنهادات و  مستندات و حتی ارتباط در مواقع ضروری

JoomShaper