بهینه سازی و ارتقاء زیرساخت

عیب یابی و رفع مشکلات

ارائه طرح جامع بهینه سازی و ارتقا زیرساخت شبکه های کامپیوتری

ادامه مطلب

ایمیل سرور اختصاصی

پست الکترونیک سازمانی

به همراه راهکار ارتباطات یکپارچه Microsoft Lync

ادامه مطلب

سامانه دورکاری

مجازی سازی برنامه

دسترسی راه دور به برنامه ها از طریق راهکار سیتریکس

ادامه مطلب

خدمات میزبانی سرویس

ارائه سرور مجازی و اختصاصی در ایران و خارج

اجاره رک و فضا (Colocation) در دیتاسنتر پال نت و مشاوره راه اندازی هاستینگ اختصاصی

ادامه مطلب

فایروال شبکه

تامین امنیت زیرساخت شبکه

ارائه کامل ترین فایروال دنیا با لایسنس رایگان مادام العمر

ادامه مطلب

مشاوره فناوری اطلاعات

خدمات مشاوره تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و انفورماتیک IT، تهیه طرح ارزیابی وضعیت فعلی شبکه و سرویس ارائه راهکار شبکه و مستند از وضعیت مطلوب

راهکارهای تخصصی شبکه

راهکارهای تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات، بهینه سازی و ارتقاء زیرساخت شبکه، نگهداری و پشتیبانی از شبکه های کامپیوتری و ارائه خدمات جامع

پشتیبانی و نگهداری شبکه

ارائه خدمات پشتیبانی شبکه، نگهداری زیرساخت و سرورهای کامپیوتری، ارتقاء سرویس ها و سخت افزارهای شبکه، بررسی رفع مشکلات کندی سرعت شبکه

آموزش تخصصی شبکه

موسسه آموزش های تخصصی گروه با فراهم کردن فضای آموزشی مجهز و امکانات مناسب، خدمات آموزشی مطلوبی را به مشتریان و داوطلبان آزاد ارائه می‌کنیم

کنترل و مدیریت پهنای باند و مصارف اینترنتی کاربران، یکی از مقوله هایی است که همیشه مدیران سازمانی و مدیران IT را با خود درگیر می کند. ارائه راهکاری که بتواند این مشکل را برطرف کرده و کنترل اوضاع و گزارشات مورد نظر مسئولین را کاملا در اختیارشان قرار دهد می تواند کمک شایانی به بهبود شرایط کند. 

هزینه های مصرف اینترنت

یکی از دغدغه هایی که اکثر مدیران شرکت ها و سازمان های مختلف به صورت روزمره با آن روبرو هستند، هزینه های بالای پهنای باند مصرفی و اینترنت کاربران شبکه سازمان و شرکت تحت سرپرستی شان می باشد. عموما به جهت عدم وجود سیستم نظارت و کنترل میزان حجم مصرفی کاربران و گزارش سایت های بازدید شده توسط کاربران مختلف، ماهیانه و سالیانه هزینه های زیادی صرف خرید پهنای باند اینترنت در شبکه می شود. این هزینه ها در شرکت های کوچک و متوسط بزرگ به طور متوسط ماهیانه از 200.000 هزار تومان تا   3.000.000 میلیون تومان می رسد که با استقرار سامانه مدیریت و کنترل مصرف اینترنت کاربران می توان سالیانه از میلیون ها تومان هزینه اضافی جلوگیری نمود.

 راهکار کنترل و مدیریت پهنای باند اینترنت

مدیریت پهنای باند (Bandwidth management)در واقع فرایند اندازه گیری و کنترل ارتباطات (ترافیک، بسته ها) در یک لینک شبکه است تا از پر شدن ظرفیت لینک یا پرشدن بیش از حد آن جلوگیری شود که ممکن است باعث گرفتگی شبکه و کارایی پایین آن شود.

اگر به اینترنت متصل هستید، پس با مشکلات آن نیز آشنا هستید. اتصال از بیرون و یا امنیت در برقراری ارتباط از بیرون، مدیریت پهنای باند، مدیریت حجم مصرفی اینترنت، گزارش مصرف اینترنت کاربران از مهمترین دغدغه‌های مدیران شبکه بوده است.

بهترین راه برای مدیریت پهنای باند 

كنترل پهناي باند همواره يكي از مهمترين دغدغه هاي مديران شبكه مي باشد، زيرا ممكن است برخي از كاربران با استفاده از برنامه هاي خاص، اكثر پهناي باند اينترنت آن مجموعه را در اختيار بگيرند و در نتيجه ساير كاربران كه ممكن است براي آن سازمان بسيار هم مهم و حياتي باشند، از دسترسي مناسب به اينترنت برخوردار نباشند. از طرفی گاهي لازم است بدانيم بيشتر در كجا از اينترنت استفاده كرده ايم يا اين كه چه قسمت از عملكرد روزانه ما بيشترين پهناي باند را مصرف مي كند.

امروزه راهکارهای سخت افزاری و نرم افزاری بسیاری برای مدیریت پهنای باند طراحی و ارائه شده اند. راهکارهایی که با استفاده از آن ها می توان بیشینه (ماکزیمم) پهنای باند اینترنتی که هر کاربر می تواند استفاده کند را مشخص کرده و بر اساس آن سقف دسترسی به اینترنت را تعیین نمود.

 بهترین راه برای مدیریت پهنای باند

انتخاب یک راهکار مشخص در زمینه مدیریت پهنای باند نیازمند آنالیز و بررسی شرایط هر سازمان یا شرکت است. شرایطی نظیر: نوع سرویس اینترنت مورد استفاده (وایرلس، ADSL و ...)، تعداد کاربران و نوع استفاده آنها از اینترنت، تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری سازمان و .... در انتخاب راهکار مناسب تاثیر بسزایی دارد. انتخاب راهکار مناسب کمترین هزینه نسبت به کارآیی را در پی خواهد داشت.

شرکت مهندسی شبکه پال نت با توجه به شناخت راه حلها و راهکارهای مختلف، خدمات متنوعی را با توجه به نیاز مشتری جهت مدیریت پهنای باند و سهمیه بندی اینترنت ارائه میکند.

تماس با ما

 تهران، مطهری، میرعماد، کوچه دهم، پلاک 14 واحد 2 
تلفن تماس: 88173317 021
ارتباط زنده اینترنتی 24 ساعته از طریق تلگرام با کارشناسان پشتیبانی مهندسی شبکه پال نت کانال تلگرام PalnetGroup@
پشتیبانی شبکه و ارتباط برخط و آنلاین از طریق واتس اپ WhatsApp با شماره موبایل ارتباط با واتس اپ
WhatsApp
گفتگوی آنلاین از طریق واتس اپ با کارشناسان گروه برای ارسال  پیشنهادات و  مستندات و حتی ارتباط در مواقع ضروری

JoomShaper