بهینه سازی و ارتقاء زیرساخت

عیب یابی و رفع مشکلات

ارائه طرح جامع بهینه سازی و ارتقا زیرساخت شبکه های کامپیوتری

ادامه مطلب

ایمیل سرور اختصاصی

پست الکترونیک سازمانی

به همراه راهکار ارتباطات یکپارچه Microsoft Lync

ادامه مطلب

سامانه دورکاری

مجازی سازی برنامه

دسترسی راه دور به برنامه ها از طریق راهکار سیتریکس

ادامه مطلب

خدمات میزبانی سرویس

ارائه سرور مجازی و اختصاصی در ایران و خارج

اجاره رک و فضا (Colocation) در دیتاسنتر پال نت و مشاوره راه اندازی هاستینگ اختصاصی

ادامه مطلب

فایروال شبکه

تامین امنیت زیرساخت شبکه

ارائه کامل ترین فایروال دنیا با لایسنس رایگان مادام العمر

ادامه مطلب

مشاوره فناوری اطلاعات

خدمات مشاوره تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و انفورماتیک IT، تهیه طرح ارزیابی وضعیت فعلی شبکه و سرویس ارائه راهکار شبکه و مستند از وضعیت مطلوب

راهکارهای تخصصی شبکه

راهکارهای تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات، بهینه سازی و ارتقاء زیرساخت شبکه، نگهداری و پشتیبانی از شبکه های کامپیوتری و ارائه خدمات جامع

پشتیبانی و نگهداری شبکه

ارائه خدمات پشتیبانی شبکه، نگهداری زیرساخت و سرورهای کامپیوتری، ارتقاء سرویس ها و سخت افزارهای شبکه، بررسی رفع مشکلات کندی سرعت شبکه

آموزش تخصصی شبکه

موسسه آموزش های تخصصی گروه با فراهم کردن فضای آموزشی مجهز و امکانات مناسب، خدمات آموزشی مطلوبی را به مشتریان و داوطلبان آزاد ارائه می‌کنیم

بسیاری از مدیران IT اختلالاتی همچون عدم امکان احراز هویت کاربران، عدم اجرای صحیح سرویس هایی مانند Exchange و یا عدم برقراری ارتباط در Network را تجربه کرده اند. جالب است بدانید که درصد بالایی از این اختلالات منشایی غیر از ناهماهنگی زمانی ندارد! شاید NTP Server راهکار مناسبی باشد.

NTP Server راهکاری به منظور جلوگیری از ناهماهنگی

یکی از مواردی که در یک شبکه کامپیوتری باید به آن اهمیت داد هماهنگی زمانی مابین سرورها و کلاینت ها است که عدم رعایت آن همواره اختلالاتی را در شبکه شما به همراه خواهد داشت. به طور پیش فرض کلاینت ها زمان خود را با Active Directory در Domain هماهنگ می نمایند اما برخی اوقات این امر امکان پذیر نخواهد بود به طور مثال ویندوز XP Home Edition امکان Synchronize با Active directory را ندارد. یا برخی اوقات با توجه به نوع باطری سخت افزاری این هماهنگی امکان پذیر نخواهد بود.

FTP (در واقع می توان FTP را یک System time Protocol نام نهاد)پروتکلی است که این امکان را برای شما فراهم می کند تا زمانی دقیق را بر اساس الگوریتم های زمانی انتخاب نمائید. این پروتکل می تواند به راحتی بر روی Domain Server و یا هر سرور دیگری راه اندازی شده و عملیات خود را آغاز نماید. در حالت عادی نیازی به تنظیمات نیست. تمامی کلاینت ها به عنوان NTP Client زمان خود را از یک مرجع به عنوان NTP Server دریافت می نمایند.

NTP ساعت سرورها هماهنگ نیست! (NTP Server) - پشتیبانی شبکه کامپیوتر و خدمات هاست سرور شرکت مهندسی پال نت

NTP Server در واقع زمان خود را با ساعت UTC  هماهنگ کرده و این امکان را در شبکه فراهم می کند که سرورها و کلاینت ها با دریافت این زمان از این سرور با یکدیگر هماهنگ شوند.

جالب است بدانید که این سرویس را می توانید از طریق تهیه سخت افزارهای موجود در بازار نیز در شبکه خود راه اندازی نمایید. طراحی applianceهایی بدین منظور قدرت و دقت هماهنگی زمانی را در شبکه های کامپیوتری دوچندان کرده است.

شاید بهتر باشد مدیران، پیده سازی و اجرای این سرویس و پروتکل را در شبکه خود مد نظر قرار دهند تا از بسیاری مشکلات و اختلالات پیشگیری نمایند.  

time_service ساعت سرورها هماهنگ نیست! (NTP Server) - پشتیبانی شبکه کامپیوتر و خدمات هاست سرور شرکت مهندسی پال نت

تماس با ما

 تهران - مطهری - میرعماد          کوچه دهم - پلاک 14 - واحد 9 
کد پستی 1587813633
کانال تلگرام PalnetGroup@

تلفن:  88173317 021
فکس: 89773396 021

JoomShaper