بهینه سازی و ارتقاء زیرساخت

عیب یابی و رفع مشکلات

ارائه طرح جامع بهینه سازی و ارتقا زیرساخت شبکه های کامپیوتری

ادامه مطلب

ایمیل سرور اختصاصی

پست الکترونیک سازمانی

به همراه راهکار ارتباطات یکپارچه Microsoft Lync

ادامه مطلب

سامانه دورکاری

مجازی سازی برنامه

دسترسی راه دور به برنامه ها از طریق راهکار سیتریکس

ادامه مطلب

خدمات میزبانی سرویس

ارائه سرور مجازی و اختصاصی در ایران و خارج

اجاره رک و فضا (Colocation) در دیتاسنتر پال نت و مشاوره راه اندازی هاستینگ اختصاصی

ادامه مطلب

فایروال شبکه

تامین امنیت زیرساخت شبکه

ارائه کامل ترین فایروال دنیا با لایسنس رایگان مادام العمر

ادامه مطلب

مشاوره فناوری اطلاعات

خدمات مشاوره تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و انفورماتیک IT، تهیه طرح ارزیابی وضعیت فعلی شبکه و سرویس ارائه راهکار شبکه و مستند از وضعیت مطلوب

راهکارهای تخصصی شبکه

راهکارهای تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات، بهینه سازی و ارتقاء زیرساخت شبکه، نگهداری و پشتیبانی از شبکه های کامپیوتری و ارائه خدمات جامع

پشتیبانی و نگهداری شبکه

ارائه خدمات پشتیبانی شبکه، نگهداری زیرساخت و سرورهای کامپیوتری، ارتقاء سرویس ها و سخت افزارهای شبکه، بررسی رفع مشکلات کندی سرعت شبکه

آموزش تخصصی شبکه

موسسه آموزش های تخصصی گروه با فراهم کردن فضای آموزشی مجهز و امکانات مناسب، خدمات آموزشی مطلوبی را به مشتریان و داوطلبان آزاد ارائه می‌کنیم

در دنیای فناوری اطلاعات تمامی رخدادها مانند ارتباطات، امنیت، نفوذ، حملات ویروسی، هک و بسیاری از نرم افزارها و ... مبتی بر قوانین و قواعد از پیش تعیین شده ای به نام پروتکل Protocol هستند که موجب شکل گیری شبکه های کامپیوتری شده اند.

همانطور که شهرها و کشورها برای برقراری ارتباط با یکدیگر می بایست قوانینی وضع و به آنها عمل نمایند، در دنیای فناوری و تکنولوژی نیز قواعدی پایه گذاری و پس از آن استفاده از آنها الزام می گردد. این مجموعه قوانین که هر کدام در حوزه های مختلف محدودیت ها و اصولی را تعریف کرده اند پروتکل نامیده می شوند. 

پروتکل ها، حاکمان شبکه های کامپیوتری

انسان برای برقرای ارتباط با هم نوع خود نیاز به زبانی مشترک و برای حفظ امنیت خود نیازمند پیروی از قوانین می باشد. نیاز به این دو اصل را به راحتی می توان در شبکه های کامپیوتری و انواع Network نیز احساس کرد. با بیانی ساده تر دو سیستم برای برقراری ارتباط با یکدیگر نیازمند زبانی مشترک خواهند بود تا بتوانند به راحتی اطلاعاتی را با یکدیگر به اشتراک بگذارند. در نگاهی فراتر از این و با مطالعه جزئیات در خصوص این ارتباط به راحتی به این نتیجه خواهیم رسید که بعید است دو سیستم مذکور دقیقا دارای تجهیزات و سیستم عامل های یکسان باشند و در این میان زبان و قواعد یکدیگر را درک و بدون مشکل به برقراری ارتباط بپردازند.

ارتباطات قدرتمند و ایمن در شبکه، مبتنی بر پروتکل ها

با پیشرفت روزافزون تکنولوژی، تولید تجهیزات جدید توسط شرکت های مختلف تولید کننده، طراحی بسترهای متفاوت از یکدیگر که هر کدام از استانداردهای متفاوتی پیروی می کنند، عدم سازگاری نسخه های متفاوت با تغییرات به وجود آمده، اعمال محدودیت های لازم در ارتباطات، ایجاد دسترسی های لازم و ده ها دلیل دیگر که در صورت عدم سامان دهی آنها نتیجه غیر قابل تصور خواهد بود، همگی برهانی بر نیاز مبرم این آشفته بازار به وجود قوانینی جهت حفظ انسجام و نظام شبکه های کامپیوتری خواهد بود.

پروتکل ها، قوانین و قواعدی هستند که وجود آنها و طراحی دقیق آنها موجب رشد چشمگیر شبکه های کامپیوتری در چند دهه ی اخیر شده است. به جرات می توان این مجموعه قوانین را بدنه ی اصلی شبکه های کامپیوتری دانست. پروتکل ها توانستند تعریفات لازم جهت برقراری ارتباط صحیح بین محصولات مختلف، سیستم های مختلف، نرم افزارها، سخت افزارها و ... را به بهترین نحو انجام دهند.

در میان تعریف از پروتکل ها نمی توان این امر را نادیده گرفت که وجود هر گونه نقص و ضعف در طراحی آنها می تواند اصل امنیت را متزلزل کرده و شبکه های کامپیوتری را با تهدیدات امنیتی مواجه کند. هکرها برای نوشتن ویروس ها و یا نفوذ به یک Network اصولا از این ضعف ها استفاده می نمایند. 

محافظت از شبکه های کامپیوتری در شرکت ها، سازمان ها و ارگان ها از جمله وظایف تیم IT مجموعه محسوب می شود که نیازمند دانش و شناخت تخصصی انواع پروتکل ها می باشد. گروه مهندسی شبکه پال نت با تیمی متخصص و مجرب در حوزه امنیت، شما را در حفاظت از شبکه های کامپیوتری همراهی می کند.

تماس با ما

 تهران، مطهری، میرعماد، کوچه دهم، پلاک 14 واحد 2 
تلفن تماس: 88173317 021
ارتباط زنده اینترنتی 24 ساعته از طریق تلگرام با کارشناسان پشتیبانی مهندسی شبکه پال نت کانال تلگرام PalnetGroup@
پشتیبانی شبکه و ارتباط برخط و آنلاین از طریق واتس اپ WhatsApp با شماره موبایل ارتباط با واتس اپ
WhatsApp
گفتگوی آنلاین از طریق واتس اپ با کارشناسان گروه برای ارسال  پیشنهادات و  مستندات و حتی ارتباط در مواقع ضروری

JoomShaper