بهینه سازی زیرساخت شبکه و IT

عیب یابی و رفع مشکلات شبکه کامپیوتری

ارائه طرح جامع بهینه سازی زیرساخت IT و سیستم های شبکه کامپیوتری

ادامه مطلب

ایمیل سرور اختصاصی

پست الکترونیک درون سازمانی

ارائه میل سرور به همراه راهکار ارتباطات یکپارچه مایکروسافت

ادامه مطلب

سامانه دورکاری

نرم افزار دورکاری و مجازی سازی برنامه

دسترسی راه دور به برنامه ها از طریق راهکار نرم افزاری دورکاری

ادامه مطلب

خدمات میزبانی سرویس

میزبانی سرویس و ارائه سرور مجازی و اختصاصی در ایران

اجاره سرور و فضای رک (کولوکیشن) در دیتاسنتر گروه و مشاوره راه اندازی هاستینگ اختصاصی

ادامه مطلب

فایروال شبکه

تامین امنیت زیرساخت شبکه

ارائه کامل ترین و امن ترین فایروال تحت شبکه دنیا با لایسنس رایگان مادام العمر

ادامه مطلب

مشاوره فناوری اطلاعات

خدمات مشاوره تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و انفورماتیک IT، تهیه طرح ارزیابی وضعیت فعلی شبکه و سرویس ارائه راهکار شبکه و مستند از وضعیت مطلوب

راهکارهای تخصصی شبکه

راهکارهای تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات، بهینه سازی و ارتقاء زیرساخت شبکه، نگهداری و پشتیبانی از شبکه های کامپیوتری و ارائه خدمات جامع

پشتیبانی و نگهداری شبکه

ارائه خدمات پشتیبانی شبکه، نگهداری زیرساخت و سرورهای کامپیوتری، ارتقاء سرویس ها و سخت افزارهای شبکه، بررسی رفع مشکلات کندی سرعت شبکه

آموزش مهندسی شبکه

در موسسه آموزش های تخصصی گروه با فراهم کردن فضای مجهز و امکانات مناسب، خدمات آموزش مهندسی شبکه کامپیوتر مطلوبی را ارائه می‌کنیم

یکی از مواردی که در تمامی شبکه های کامپیوتری حائز اهمیت بوده و نظر مدیران فناوری اطلاعات را همواره به خود جلب می کند حفظ stability و ثبات اجرایی در سرویس های ارائه شده با استفاده از تکنیک کلاسترینگ Service Clustering در این نتورک ها می باشد. سرویس هایی که نیاز سازمان بوده و کاربران شبکه های کامپیوتری در این سازمان ها دائما در حال بهره برداری از آنها هستند.

کلاسترینگ Clustering سرویسی برای سرورهای مجازی 

جلوگیری از down شدن سرویس های مختلف در شبکه های کامپیوتری اعم از پرتال های سازمانی، sharepoint، سرویس های اتوماسیون اداری، نرم افزارهای مبتنی بر database و ... یکی از دغدغه های مدیران فناوری اطلاعات و تیم های حفظ و نگهداری شبکه های کامپیوتری بوده که آنها را واداشته تا همواره به دنبال راهکارهایی جهت حفظ پایایی این سرویس ها باشند.

خوشه بندی یا به عبارتی Clustering میتواند solution و راه حل مناسبی جهت حفظ پایداری یک سرویس و stable نگه داشتن آن در یک شبکه کامپیوتری باشد. خوشه بندی سرورهای ارائه دهنده ی یک سرویس و ارتباط آنها با یک فضای ذخیره سازی اعم از NAS storage و یا SAN storage موجب میگردد یک سرویس توسط چندین سرور ارائه شده و به محض از کار افتادن یکی از سرورها سرور دیگری جایگزین شود.

کی  از مواردی که در تمامی شبکه های کامپیوتری حائز اهمیت بوده و نظر مدیران فناوری اطلاعات را همواره به خود جلب میکند حفظ stability و ثبات اجرایی در سرویس های ارائه شده در این شبکه ها می باشد

شاید با طرح یک مثال، درک چگونگی عملکرد این سرویس آسان تر شود. یک اتاق بایگانی را در نظر بگیرید که کارمند مسئول آن موظف است به تمام ارباب رجوعان و کارمندان آن سازمان پاسخگو بوده و درخواست های آنان را برآورده سازد. مادامی که این کارمند پشت میز حاضر بوده و توان پاسخگویی را داشته باشد مشکلی در روند ارائه پرونده ها رخ نمی دهد اما زمانی را در نظر بگیرید که او بنا بر بیماری و یا هر دلیل دیگری قادر به حضور در محل کار خود نباشد، مسلم است که نتیجه چه خواهد شد. حال با این شرایط اگر مدیر سازمان برای واحد بایگانی یکی دیگر از کارمندان را آموزش میداد و یا کارمندی را بدین منظور استخدام میکرد چه؟ قاعدتا هیچ درخواست کننده ای متوجه عدم حضور مسئول مربوطه نمی شد. زیرا بر اساس روال معمول سرویس مورد نظر خود را دریافت میکرد.

در این مثال اتاق بایگانی را Storage ها، کارمندان واحد بایگانی را سرورها و آموزش بایگانی را سرویس های لازم بر روی سرورها در نظر بگیرید. عملکرد مشخص شد.

Clustering به شما این امکان را میدهد تا بسته به نیاز خود و تشخیص اهمیت stability  در یک سرویس ارائه شده در شبکه کامپیوتری خود، تعدادی سرور در نظر گرفته و آنها را مختص ارائه این سرویس به کار گیرید. بر روی تمامی این سرورها باید سرویس مورد نظر خود به طور مثال Fileserver را نصب کرده و آن را به storage خود متصل نمائید. بدین منظور شما میتوانید از انواع حافظه های خارجی اعم از SAN و NAS storage ها استفاده نمائید و یا به منظور کاهش هزینه ها از FreeNAS و  OpenFiler استفاده کنید. این سرویس ها به شما اجازه میدهند تا با استفاده از هاردهای internal (داخلی) در PCهای معمولی فضایی مشابه NAS را ایجاد کرده و در اختیار Clustering قرار دهید.

همچنین جالب است بدانید سرویس Clustering یک IP به خود اختصاص میدهد تا کاربران به جای ارتباط مستقیم با سرورها با این سرویس در ارتباط باشند. همچین بر خلاف Loadbalancing این سرویس تنها یک سرور را به عنوان سرویس دهنده تشخیص میدهد و تنها زمانی به سرور دوم سوئیچ میکند که سرور اول Down شده باشد.

اجرا و پیاده سازی سرویس Clustering بر خلاف مفهوم ساده ی خود، دارای اجرایی پیچیده بوده که نیاز به تیمی قدرتمند و متخصص در این حوزه دارد. گروه مهندسی شبکه پال نت، مشاور و مجری سرویسهای حفظ و نگهداری شبکه های کامپیوتری، آماده همراهی مدیران سازمان ها جهت مشاوره و اجرای سرویس خوشه بندی Clustering به منظور حفظ ثبات روند اجرایی و عملکرد سازمان ها می باشد. 

 

 

 

 

 

 

 

 

تماس با شرکت

 تهران، مطهری، میرعماد، کوچه دهم، پلاک 14 واحد 2 
تلفن تماس: 88173317 021
ارتباط زنده اینترنتی 24 ساعته از طریق تلگرام با کارشناسان پشتیبانی مهندسی شبکه پال نت کانال تلگرام PalnetGroup@
پشتیبانی شبکه و ارتباط برخط و آنلاین از طریق واتس اپ WhatsApp با شماره موبایل ارتباط با واتس اپ
WhatsApp
گفتگوی آنلاین از طریق واتس اپ با کارشناسان گروه برای ارسال  پیشنهادات و  مستندات و حتی ارتباط در مواقع ضروری

JoomShaper