بهینه سازی زیرساخت شبکه و IT

عیب یابی و رفع مشکلات شبکه کامپیوتری

ارائه طرح جامع بهینه سازی زیرساخت IT و سیستم های شبکه کامپیوتری

ادامه مطلب

ایمیل سرور اختصاصی

پست الکترونیک درون سازمانی

ارائه میل سرور به همراه راهکار ارتباطات یکپارچه مایکروسافت

ادامه مطلب

سامانه دورکاری

نرم افزار دورکاری و مجازی سازی برنامه

دسترسی راه دور به برنامه ها از طریق راهکار نرم افزاری دورکاری

ادامه مطلب

خدمات میزبانی سرویس

میزبانی سرویس و ارائه سرور مجازی و اختصاصی در ایران

اجاره سرور و فضای رک (کولوکیشن) در دیتاسنتر گروه و مشاوره راه اندازی هاستینگ اختصاصی

ادامه مطلب

فایروال شبکه

تامین امنیت زیرساخت شبکه

ارائه کامل ترین و امن ترین فایروال تحت شبکه دنیا با لایسنس رایگان مادام العمر

ادامه مطلب

مقالات و مطالب آموزشی (19)

کانال تلگرام و گروه پرسش و پاسخ آنلاین کامپوتری

به همراه آی دی گفتگوی آنلاین تلگرامی گروه مهندسی شبکه پال نت

به منظور اطلاع رسانی ساده تر و سریع تر مباحث مربوط در حوزه فناوری اطلاعات و آی تی و جدید ترین اخبار دنیای شبکه و IT، کانال تلگرام شرکت مهندسی کهن شبکه (گروه پال نت) و گروه تلگرامی پرسش و پاسخ آنلاین مشکلات کامپیوتری و IT و شبکه راه اندازی گردید. با کلیک بر روی لینک های مربوطه روی نام کانال و گروه تلگرام می توانید عضو هر کدام از این دو مجرای اطلاعا رسانی و خدمات آنلاین فضای مجازی و پشتیبانی برخط گروه پال نت شوید. آدرس لینک کانال گروه palnetgroup@ آدرس لینگ گروه پرسش و پاسخ آنلاین کامپیوتری و رفع مشکلات شبکه و کامپیوتر و آی تی https://t.me/joinchat/BzxmwENGMYCWerFQvoZXAQمی باشد.

در کانال فناوری اطلاعات و کانال اخبار IT و کامپیوتر گروه مهندسی شبکه پال نت می توانید به جدیدترین خبرهای حوزه شبکه های کامپیوتری و آخرین اخبار تحلیلی آی تی و تازه ترین خبرهای تکنولوژی دسترسی داشته باشید.

گفتگوی آنلاین از طریق پیام رسان تلگرام با کارشناسان واحد پشتیبانی و فروش گروه پال نت نیز برای عزیزانی که سوالات کوتاه دارند و ارتباط زنده اینچنینی را به راه های ارتباطی تلفنی و ایمیلی ترجیح می دهند، میسر می باشد. در ادامه لینک جوین به کانال شرکت و همچنین آی دی گفتگوی آنلاین و تلگرامی نیز آورده شده است.

گفتگوی تلگرامی | telegram chat | گفتلگوی آنلاین از طریق تلگرام | پشتیبانی از طریق تلگرام | پرسش و پاسخ از طریق آی دی تلگرام | آی دی تلگرام پشتیبانی سایت | آی دی تلگرامی برای فروش محصول و خدمات | آی دی تلگرام کارشناسان پشتیبانی


  با جوین شدن در کانال تلگرام گروه نیز، می توانید در قسمت اطلاعات کانال و از طریق آی دی ITSupportTeam@ با کارشناسان آی تی ارتباط متنی و گفتگوی آنلاین داشته باشید.

 

 کانال تلگرام شرکت مهندسی کهن شبکه @PalnetGroup

 آی دی گفتگوی زنده با کارشناسان گروه  @ITSupportTeam

 

لیست کامل کانال های حوزه IT و شبکه و فناوری اطلاعات

شرایط خدمات مشاوره ای شرکت مهندسی شبکه پال نت

جهت بررسی و عیب یابی بستر شبکه کامپیوتری و ارائه مستند وضعیت موجود

 

اهمیت مستند کردن زیرساخت و منابع شبکه کامپیوتری

مستند کردن وضعیت فعلی زیرساخت و منابع شبکه به عنوان راهکاری ارزشمندی می باشد که جهت شناسایی از وضعیت حال سرویس ها و سرورها و سایر منایع شبکه بسیار مهم می باشد. داشتن مستند خوب از تجهیزات و منابع شبکه بررسی شده می تواند به عنوان نقشه راه مدیران در رابطه با تصمیم گیری برای آینده واحد انفورماتیک و فناوری اطلاعات سازمان و شرکت قرار گیرد. داشتن مستند خوب از شبکه مساوی است با شناخت دارایی های IT سازمان و هدف گذاری جهت بهبود کیفیت سرویس ها و خدمات آی تی.

network documentation | Network Monitoring tool | Whats the best documentation tool for Networks? | احراز صلاحیت مشاوران حوزه فناوری اطلاعات

 

مستند سازی از وضعیت موجود شبکه

مهندسی شبکه پال نت، یکی از مهمترین اهداف خود را پس از بستن قرارداد پشتیبانی شبکه و یا عقد قرارداد خدمات مشاوره ای در زمینه آی تی IT, تهیه یک طرح مستند جامع از وضعیت ارتباطات و زیرساخت و تجهیزات و سرویس های موجود سایت مشتری در شعبه مرکزی و شعبات مختلف آن مجموعه می نماید. پس از مرحله جمع آوری اطلاعات و داده های سازمان و با در دست داشتن این مستند جامع و کامل شبکه، اقدام به ارائه راهکارهای بهینه سازی و اصلاح و بهبود و رفع مشکلات شبکه می نماید. در این راه حل های جامع شبکه به جزئییات و شرح کارها می پردازد و لیست تجهیزات و سخت افزارها مشخص می گردد و برآورد هزینه می گردد و مدت زمان انجام نیز مشخص می گردد.

 مستند سازی شبكه | مستند سازی یک شبکه ی کامپیوتری | مستند سازی شبكه مھم و حياتی به منظور نگھداری و پـشتيبانی | مستند سازی شبکه | مستندسازی چیست | دلایل مستند سازی | ستند سازی به معنی نوشتن رخدادها ,نقشه برداری , رسم نمودار و مستند ساختن آنچه در شبکه | LAN & WAN Networks | دوره مستند سازی و نظارت و کنترل شبکه‌های زیرساخت | مستندسازی بر اساس استاندارد ISO/IEC | آموزش مستندسازی شبکه | دثفصخقن یخزعئثدفشفهخد | lsjkn shcd af;i | ممیزی امنیتی و مستندسازی سیستم های کامپیوتری و مخابراتی

مستند کردن وضعیت مطلوب و بهینه شده شرکت یا سازمان

پس از مراحل پیاده سازی راهکارها و ارتقاء شبکه، مستند جداگانه ای به عنوان طرح پایانی تقدیم کارفرما می شود. این مستند شامل لیست تمامی دارایی های انفورماتیکی شامل سرورها و پرینترها و برنامه ها و سوئیچ ها و سایر منابع شبکه خواهد بود به همراه اکانت ها و حساب های کاربری مربوطه که می تواند در راهبری شبکه شرکت یا سازمان بسیار مفید باشد. تقسیم بندی وظایف تیم پشتیبانی دهنده شبکه به کارهای مختلف و آموزش تخصصی کارشناسان شبکه واحد آی تی از جمله دیگر کارهای قابل اجرا در این طرح است.

 کانال تلگرام شرکت مهندسی شبکه پال نت به آدرس palnetgroup@

 

 

درباره استفاده از تین کلاینت Thin Client Benefits

فروش و نصب و پشتیبانی تین کلاینت و pc station | تین کلاینت-زیرو کلاینت | تین کلاینت ها چه پروتکل های قدرتمند گرافیکی را پشتیبانی می کنند؟ 

 تین کلاینت چیست ؟

روش اساسی محاسبات تین کلاینت بسیار ساده است. به جای اجرای برنامه ها به صورت محلی locally بر روی کامپیوتر PCs با تمام چالش ها و هزینه های مرتبط با آن ، برنامه ها تنها با صفحه کلید ، ویدئو و ماوس (KVM) انتقال به روزرسانی در سراسر شبکه  را اجرا می کند.

استفاده از پهنای باند حداقل در مقایسه با محیط های  PC/server قدیمی ، با شبکه های بی سیم برای کلاینت ها ایده آل است. ستون اصلی سرور با ترمینال سرورterminal servers ، سرور داده ها data servers ، سرورهای ایمیل mail servers و غیره در ارتباط است که این تنها اتصال شبکه ای که نیازمند ظرفیت بالایی است. 

 

دلایل استفاده از تین کلاینت

تین کلاینت هزینه ها را کاهش می دهد و ارائه خدمات در قسمت های کلیدی را بهبود می بخشد.

 

- سخت افزار Hardware

با پیچیده تر شدن نرم افزارها ، ارتقاء سخت افزار دسکتاپ به عنوان یک شرط لازم پذیرفته شده است. در حال حاضر عمر مفید پذیرفته شده یک PC دو سال است اگرچه اغلب بیش از سه سال استهلاک می یابد.

 

- پشتیبانی متمرکز Centralised support

مزایای قابل توجهی توسط تمرکز عملکرد پشتیبانی نه تنها در صرفه جویی بلکه در کیفیت و سازگاری عملکرد پشتیبانی به دست آمده است. این توانایی به کارکنان پشتیبانی اجازه تعامل با دسکتاپ کاربران را می دهد. با استفاده از تین کلاینت زمانی که همه کاربران از شبکه یکسانی استفاده می کنند ، هیچ افت عملکردی وجود ندارد. تحقیقات زونا نشان می دهد که هزینه های پشتیبانی از 15 رایانه PCs در یک ویندوز NT محیط سرور حدود 500 درصد بیشتر از محیط محاسبات تین کلاینت با استفاده از تین کلاینت است.

 

- پهنای باند Bandwidth

مطالعه مایکروسافت که توسط NEC و Groupe Bull انجام شده نشان می دهد که بالاترین پهنای باند کاربر ؛ یک وظیفه کارمند ، به طور معمول انجام وظایف مکرر آنها سازمان یافته  است به عنوان مثال ادعای پردازش ، حساب کاربران و خدمات به مشتریان است.  این کارکنان به طور معمول می توانند 20Kbits از پهنای باند استفاده کنند.

 یک نصب و راه اندازی در دنیای واقعی از یک محیط thin client برای 130کاربر شبکه به صورت زیر نشان داده می شود:

اوج مصرف پهنای باند

میانگین مصرف پهنای باند

 

 

80%

40%

Fat Client

4%

0.5%

thin Client

تاثیر شبکه به مراتب کمتر از پهنای باند مورد نیاز برای سایت های از راه دور و محلی است و باعث کاهش هزینه های بیشتر در نصب و راه اندازی چند سایت می شود.

 

- قدرت و توان  Power

توان مصرفی یک دستگاه تین کلاینت 14% یک PC است. از آنجا که انتظار می رود یک دستگاه تین کلاینت عمر مفیدی بیش از 5 سال داشته باشد ، توان صرفه جویی آن به تنهایی 25% جبران هزینه دستگاه خواهد بود. کاهش نیاز به خنک کننده ها نیز باعث کاهش هزینه ها می شود. استیو گرینبرگ Steve Greenberg  مدیر عامل یک شرکت پیشرو طراحی ، برای بیش از 500 شرکت در ایالات متحده از تین کلاینت استفاده کرده که در جدول زیر میزان صرفه جویی در  محیط محاسبات تین کلاینت را نشان می دهد :

صرفه جویی سالانه (2500 کارگر)

صرفه جویی سالانه (1000 کاربر)

صرفه جویی سالانه (100 کاربر)

صرفه جویی سالانه (30کاربر)

سالانه £/kWh

£52,680

£21,071

£2,107

£457

£0.67

 این صرفه جویی بر اساس مطالعات واقعی است. این گزارش شامل هزینه  سرورهای اضافی مورد نیاز و کاهش خنک کننده هاست.

 

- خدمات صدور لایسنس Licensing

مجوز یا لایسنس یکی از اجزاء مهم هزینه های IT محسوب می شود. مشکل تهیه نرم افزار هنگامی که کسب وکار نیازمند اتخاذ به روش زیر است:

استقرار نرم افزار به تمام رایانه ها PCs 2- قفل کاربران خارج از آن برنامه هایی که برای آن لایسنس ندارند و یا خرید لایسنس برای هر کامپیوتر PC ، صرف نظر از اینکه برنامه استفاده می شود یا نه. با نصب مرکزی برنامه ها ، لایسنس برای مدیریت ساده تر است. اگر نیاز به دسترسی به اطلاعات کامپیوترهای شخصی باشد ، با دسترس داشتن لایسنس می توان به راحتی داده های سرور را بررسی کرد.

 

- امنیت Security

یک نگرانی در گذشته این بود که محیط fat-client در کنترل مطالب کپی شده و یا گرفته شده از جای دیگر ناتوان بود. از دست دادن اطلاعات در این محیط شایع بود به این صورت که کاربران اغلب یک فلاپی دیسک از خانه تا محیط کار حمل کرده که ممکن بود باعث خرابی آن شود و به این خاطرکار خود را از دست می دادند.

 با  thin-clients بدون داشتن امکانات برای ذخیره سازی محلی است که این نگرانی در محیط محاسبات  thin-clients برطرف می شود. در مقابل اگر به درستی راه اندازی شود ، امنیت شبکه می تواند در واقع با افزودن سطوح رمزگذاری برای داده های شبکه ، افزایش یابد.

 

- تهیه پشتیبان/ بازیابی Backup/restore

با رویکرد متمرکز، تمامی داده ها در محیط محاسبات  thin-client در یک مکان ذخیره می شود به طوری که از بسیاری از هزینه ها جلوگیری می کند. این مهم است که توجه داشته باشید که پشتیبان گیری داده ها و آرشیو خارج از سایت بسیار حیاتی است. با این حال نتیجه کلی مقیاس اقتصادی نشان می دهد که محیط پشتیبان گیری کارآمدتر است و بسیار مقرون به صرفه می باشد.

 

- ویروس ها Viruses

با نداشتن توانایی معرفی داده های محلی ، دامنه معرفی ویروس ها تاحد زیادی کاهش می یابد. بسیاری از هزینه های متحمل شده به صورت مستقیم یا غیرمستقیم توسط ویروس ها بوده است.

از آنجا که اکثر دستگاه های thin-client از نظر فیزیکی درایو فلاپی و cd ندارند این نگرانی وجود ندارد.

 

- سرعت استقرار ، تعمیر و جایگزینی Speed of deployment, repair and replacement

 محیط های محاسبات Thin-client به طور معمول باعث استقرار سریع تر نرم افزار جدید و ارتقاء آن می شوند. در یک محیط محاسبات thin-client برنامه ها مجددا در محیط آزمایشگاه مورد آزمایش قرار میگیرد پس از آن بر روی ترمینال سرور terminal server نصب شده و بلافاصله تمامی کلاینت ها مجاز به دسترسی به آن می باشند. هرکس در زمان های یکسان می تواند آن را ارتقاء دهد. کارکنان IT دیگر نیاز به صرف زمان طولانی جهت به روز رسانی نرم افزار از راه دور بر روی کامپیوترهای شخصی که برای اولین بار دریافت کرده اند ندارند.

 

معایب تین کلاینت  

 پشتيباني از ويندوز. امكان مديريت متمركز شبكه (تمامي تين كلاينت هاي موجود در شبكه) از طريق سرور بدون نياز به حضور كارشناس در پشت دستگاه. كار با همان سرعت

1- پذیرش کاربر User Acceptance

یکی از چالش های عمده به محاسبات thin-client مدیریت پذیرش کاربران قبل و در طول و بعد از استقرار است. خارج از محیط مدیریت کاربران دسترسی به درایو های فلاپی و CD خود خواهند داشت. آنها به خوبی توانایی نصب نرم افزار در رایانه های شخصی خود PCs و یا اضافه کردن محافظ صفحه نمایش خواهند داشت. در حالی که این روش برای کارکنان عالی است ولی برای بهره وری کافی نیست.2- محیط های با عملکرد بالا High Performance Environments

در یک محیط محاسبات تین کلاینت تمامی پردازش ها در سرور و KVM انجام می شود. به طور طبیعی مدل سازی زمینی CAD و محیط های DTP صفحه نمایش ثابت دارند که ممکن است ترافیک شبکه را به درجه غیرقابل قبولی افزایش دهد. به طور کلی این برنامه ها برای یک مدل محاسبات thin-client مناسب نیست اگرچه مدل ترکیبی ممکن است امکان پذیر باشد.

 

3- انعطاف پذیری شبکه LAN/WAN Resilience

محاسبات تین کلاینت متکی به اتصال ثابت بین سرور و کلاینت است. اگر این اتصال به هر دلیلی قطع شود کلاینت ها نمی توانند به کار خود ادامه دهند. بنابراین انعطاف پذیری شبکه LAN/WAN بسیار حیاتی است.

 

4- پشتیبانی دستگاه محلی کاربر Local device support

بدون افزودن نرم افزارهای اضافه ، بسیاری از دستگاه ها و پورت ها در یک محیط محاسبات تین کلاینت کار نخواهند کرد. این بدین معنی نیست که تین کلاینت ها کنار گذاشته شوند بلکه شیوه های فعلی باید بررسی و در صورت لزوم دوباره مورد ارزیابی قرار گیرد. بسیاری از تین کلاینت های اختصاص یافته در حال حاضر مبتنی بر سیستم عامل CE هستند.

 

نتیجه گیری

محاسبات تین کلاینت یکی از موضوعات مهم در استراتژی سازمان هاست. اگر به طور صحیح اجرا شود به طور قابل توجهی می تواند هزینه های عملیاتی را کاهش ، کیفیت پشتیبانی را افزایش و خطر را کاهش دهد. به منظور اجتناب از افزایش هزینه های پشتیبانی این مهم است که شما از شرکای مستقل کمک های مربوطه را دریافت کنید.

 

درباره مشخصات فنی Thin Client و زیروکلاینت مناسب Desktop Virtualization

 

دوره های کارگاهی 4 ماهه آموزش کاربردی مدیریت و پشتیبانی شبکه

 داشتن تجربه عملی و کارگاهی پیش شرط جذب فارق التحصیلان رشته فناوری اطلاعات و IT و شبکه های کامپیوتر می باشد. این فارغ التحصیلان دانشگاه های مختلف که مدرک کاردانی یا کارشناسی در حوزه آی تی و شبکه را دارند، جهت استخدام در شرکت مطلوب خود نیاز به تجربه و سابقه عملی و گذراندن دوره کارآموزی در این زمینه را دارند. حضور در محیط های عملی ساپورت و پشتیبانی شبکه در سایت های مشتری و گذراندن چند ماه در کنار تکنسین های پشتیبانی و کارشناسان متخصص شبکه و کسب تجربه عملی، آسان ترین راه اشتغال فارغ التحصیلان در زمینه شبکه های کامپیوتری می باشد.

 داشتن تجربه عملی و کارگاهی پیش شرط جذب فارق التحصیلان رشته فناوری اطلاعات و IT و شبکه های کامپیوتر می باشد. این فارغ التحصیلان دانشگاه های مختلف که مدرک کاردانی یا کارشناسی در حوزه آی تی و شبکه را دارند

کارآموزی شبکه یا Network Internship

تفاوت دوره کار آموزی شبکه با گذراندن دوره تربیت کارشناس متخصص پشتیبانی شبکه چیست؟

در اصل کار این دو بستر آموزشی مقدماتی شبکه و کامپیوتر، بسیار شبیه به هم هستند و فرق چندانی با یکدیگر ندارند و کسب تجربه عملی شبکه نقطه مشترک این دوره های عملی یادگیری شبکه و IT و فناوری اطلاعات است و بر کسی پوشیده نیست که دوره های کارآموزی شبکه و کامپیوتر چقدر می تواند در پیشرفت افرادی که تازه وارد دنیای شبکه شده اند، موثر باشد. بهتر است کاراموز شبکه باشید تا رفتن در آموزشگاههای آی تی و شبکه و حتی برای برای استارتشروع شبکه شروع، بهترین گزینه گذراندن طرح های کارورزی و دوره های کاراموزی است.

طرح های کارآموزی شبکه حتی اگر بدون حقوق و مزایا نیز باشند می تواند بسیار بهتر و پرثمر تر از فراگیری این دوره ها در آموزشگاههای IT باشد. در دورههای کاراموزشی شبکه و کامپیوتر و IT به تجربیاتی در زمینه فناوری اطلاعات دست پیدا می کنید که در هیچ آموزشگاه آی تی و هیچ کلاس درسی نمی توانید مشابه اش را پیدا کنید. برای مشاهده لیست شرکت هایی که کارآموز شبکه قبول می کنند می توانید به لینک "لیست شرکتهای کارآموزپذیر" در سایت کامپیوتر جابز، کاریابی وبژه مشاغل کامپیوتری مراجعه نمایید.

اهداف دوره آموزش کارشناس پشتیبانی شبکه :

توانمند سازی دانشپذیر این دوره ها جهت استخدام در شرکت مطلوب و دلخواه به عنوان کارشناس پشتیبانی یا ادمین و سرپرست شبکه
تامین نیروی انسانی متخصص در زمینه مدیریت و پشتیبانی شبکه کامپیوتری برای شرکت و سازمان های مختلف در قالب قرارداد تربیت نیرو
استخدام در شرکت مهندسی شبکه پال نت پس از تست عملی نهایی و قبول شدن در آزمون موسسه آموزش های تخصصی گروه پال نت

این دوره برای چه کسانی سودمند است؟

دانشجویان ترم های آخر رشته فناوری اطلاعات و IT و شبکه های کامپیوتری
فارق التحصیلان رشته IT و نرم افزار و سخت افزار کامپیوتر در مقاطع کاردانی و کارشناسی
فارق التحصیلان دارای مدارک فنی مهندسی در رشته های برق و الکترونیک که علاقه مند حوزه شبکه های کامپیوتری می باشند
فارق التحصیلان رشته های علوم انسانی که می خواهند در حوزه IT و شبکه از قدم اول به صورت تجربی و عملی شروع کنند

مقایسه این دوره ها با کلاس های آموزشگاهی :

شما فرض کنید که یک فارق التحصیل حوزه IT بخواهد در بخش پشتیبانی و مدیریت شبکه سازمانی مشغول به فعالیت شود می بایست حد اقل دوره های سخت افزاری و نرم افزاری CCNA  CCNP  A+  Network +  MCITP  VMware شرکت های مایکروسافت و دوره های سیسکو و کلاس های مجازی سازی را طی کرده باشد . زمانی که می بایست صرف گذراندن این دوره ها شود نسبتا بین یک تا دو سال می باشد و هزینه ای که باید پرداخت شود رقمی حدود 3.000.000 میلیون تومان خواهد بود .  این نکته را در نظر داشته باشیم که جهت اشتغال در این بخش علاوه بر شرکت در این دوره ها، معمولاً کارفرما از شما تست عملی نیز می گیرد و از شما سابقه کار نیز درخواست می نمایند . در حالی که آموزش در دوره های فوق کاملاً تئوری بوده و زمان کمی را برای کار عملی در این دوره ها در نظر می گیرند ، که پاسخگوی نیاز شما جهت استخدام در سازمانها نمی باشد.

مدت دوره : 4 ماه از زمان شروع کارگاه
پيش نياز : ندارد
محل برگزاری : شرکت مهندسی شبکه پال نت

 کسب اطلاع بیشتر در کانال تلگرام شرکت مهندسی شبکه پال نت به آدرس palnetgroup@

مقاله بسیار مفید و تخصصی با عنوان "برای استخدام، تحصیلات دانشگاهی بهتر است یا مدرک آموزشگاههای معتبر شبکه و IT " که پیشنهاد می شود علاقه مندان به اشتغال و تحصیل در زمینه شبکه های کامپیوتری و فناوری اطلاعات و مهندسی آی تی، آن را مطالعه بفرمایند.

چگونگی ثبت نام در سامانه کارجویی کامپیوتر و شبکه و فناوری اطلاعات

کارشناسان جذب نیروی کارآموزی کامپیوتر و شبکه و فناوری اطلاعات در گروه پال نت، درخواست هایی را که از طریق سایت کامپیوتر جابز، کاریابی ویژه شغل های مرتبط با آی تی، شبکه و برنامه نویس به آدرس اینترنتی ComputerJobs.ir ارسال می شود را مطالعه می نمایند و از طریق پنل مدیریت همان سایت به درخواست های متقاضیان در رابطه با پذیرش و یا عدم پذیرش نیرو، پاسخ می دهند. خواهشمند است از تماس تلفنی و یا هر شیوه تماس دیگر خودداری نمایید.

computer_Jobs_site کارآموز کامپیوتر و شبکه و فناوری اطلاعات

پس از اینکه وارد سایت شدید از منوی "کارجو" گزینه "جستجوی پیشرفته شغل" را کلیک نمایید. فقط کافیست در فیلد نوع شغل، گزینه کارآموزی را انتخاب نمایید. پس از آن در بین آگهی های استخدامی کارجویی، علاوه بر اطلاعیه استخدام این مجموعه، لیست آگهی های جذب نیرو به صورت کارآموزی و لیست همه شرکتهای کارآموز پذیر در کل کشور را مشاهده خواهید کرد.

network_it_internship کارآموز کامپیوتر و شبکه و فناوری اطلاعات

 پس از مشاهده نتایج می توانید این موقعیت شغلی را تایید کنید و اطلاعات خود شامل نام و نام خانوادگی و مدرک تحصیلی و نحوه همکاری به صورت پاره وقت یا تمام وقت و حضوری و سایر شرایط را مشخص نمایید. نتیجه درخواست تان را نیز در پنل کاربری خودتان در سایت تخصصی استخدام کامپیوتر جابز مشاهده نمایید.جهت مشاهده آخرین آگهی های جذب نیروی کارورزی در زمینه IT و شبکه می توانید به سایت کامپیوتر جابز مراجعه نمایید.

 سرفصل های مطالب آموزشی دوره عملی کارگاه آموزش شبکه

 

برنامه چهار ماهه آموزشی شرکت مهندسی شبکه پال نت

موضوع

عالی خوب متوسط ضعیف

مطالعه

 و پژوهش

آموزش

ارایه

توضیحات

هفته اول

نصب و تنظیمات ویندوز 2003، 2008، ویندوز 7

 

 

 

 

Office 2010/2007 (Word,Excel,Outlook,Visio)

 

 

 

 

Network Plus OSI,Subnetting Model, IP, Port

 

 

 

 

VMware Workstation

 

 

 

 

هفته دوم

آشنایی با سخت افزارPC  ، کابل کشی شبکه، سوکت زدن

آموزش آنتی ویروس Nod32

 

 

 

 

هفته سوم

Active Directory

(نصب راه اندازی سرویسهای دامین کنترلر و DNS و DHCP )

 

 

 

 

پیاده سازی ساختار Share (به اشتراک گذاری فایل و فولدر برای کاربران گوناگون و اعطای دسترسی)

 

 

 

 

Hyper-V

 

 

 

 

هفته چهارم

Mikrotik

 

 

 

 

پورت فورواردینگ روی مودم وایمکس، ADSL و میکروتیک

 

 

 

 

هفته پنجم

آشنایی با فکس تحت شبکه CoFax

 

 

 

 

Acronis Backup

 

 

 

 

هفته ششم

کار با سیستم عامل  Windows 2012

 

 

 

 

آموزش Group Policy در DC

 

 

 

 

هفته هفتم

هفته هشتم

آموزش عملی سیستم سنتر مایکروسافت

Microsoft System Center Pack

 

 

 

 

دو ماه پایانی

تجربه عملی در سایت مشتریان پال نت

 

 

 

آموزش­های تخصصی (VMware و Citrix و Lync) پس از گذراندن موارد بالا و در صورت جذب در مجموعه برگزار خواهد شد.

 کانال تلگرام شرکت مهندسی شبکه پال نت به آدرس palnetgroup@

یکی از محصولات دپارتمان امنیت شبکه گروه پال نت، فایروال قدرتمند و اپن سورس PfSense می باشد که همه ویژگی های UTM فایروال های بزرگ و گران قیمت دنیا را یکجا و به صورت رایگان در خود جا داده است. لایسنس رایگان و آپدیت روزانه همه فیچرها و امکاناتش از جمله ویژگی های منحصربفرد این یو تی ام Firewall حرفه ای می باشد. یکی از دغدغه های مدیران آی تی و کارشناسان امنیت شبکه، آپگرید Firmware و تمدید سالیانه License دستگاه سخت افزاری فایروال زیرساخت شبکه می باشد که این مشکل بزرگ را فایروال پی اف سنس با در اختیار نهادن Free License مجانی که از ماهیت Open Source بودنش سرچشمه می گیرد، به سادگی حل کرده است.

درباره فایروال اپن سورس رایگان پی اف سنس PfSense Free Open Source Firewall بیشتر بدانیم:pfsense-utm-firewall فایروال شبکه UTM Firewall

یو تی ام فایروال پی اف سنس یک UTM رایگان اپن سورس کامل با لایسنس مجانی، به منظور ایجاد یک ساختار امن، پایدار و حرفه ای با قابلیت های بسیار عالی در زمینه های فایروالینگ و مدیریت ارتباط شبکه می باشد. با استفاده از این فایروال صد درصد نیازهای یک شبکه به UTM، با تمام قابلیت های محصولات مشابه گران قیمت برطرف می گردد.

 

نگاهی اجمالی به امکانات Free UTM Firewall Pfsense:

    پایداری بالا و قدرت مثال زدنی در مدیریت شبکه
    دارای پرتال مدیریت کاربران قابل اتصال به اکتیودایرکتوری سازمان با اشتراک حجمی و روزانه اینترنت

    استفاده از دیواره آتش قدرتمند PF که زیرمجموعه پروژه OpenBSD می باشد، که امن ترین سیستم عامل دنیا است
    محیط کاربری بسیار ساده بر مبنای منوهای انتخابی به منظور راحتی استفاده و تنظیم برای کاربران غیر حرفه ای
    واسط کاربری تحت وب بسیار قوی برای اعمال مدیریت و گزارش گیری
    سرویس ها و بسته های سفارشی شده برای رسیدن به کیفیت و امنیت بهتر و سازگاری با یکدیگر
    رقیبی بسیار ارزان قیمت و قدرتمند برای نام های بزرگ در دنیای فناوری اطلاعات
    پشتیبانی و قابلیت اجرا بر روی سخت افزارها و سیستم های مختلف
    بروزرسانی آسان و رایگان مادام العمر و عدم نیاز به تمدید سالیانه
    ساختار کاربرپسند و بسیار راحت مدیریت نرم افزار
    امکان سفارشی سازی رول های مناسب در کلاس های مختلف
    استفاده از ابزارهای حرفه ای و کارآمد مانیتورینگ و گزارش گیری

free-utm-pfsense فایروال شبکه UTM Firewall

    دارا بودن سرویس های پر کاربرد IPSec ,PPTP ,L2TP ,OpenVPN
    مدیریت انتقال ترافیک بر روی چند ارتباط: Failover و Load Balancing
    High Availability: پشتیبانی از بیش از یک سرویس دهنده، بیش از یک ارتباط WAN و بیش از یک ارتباط LAN
    پشتیبانی از سرویس های شبکه مانند : DHCP and relay ,DNS forwarding ,dynamic DNS ,SNMP, NTP server, Wake on LAN
    پشتیبانی از سرویسهای مدیریتی : HostSpot ,RadiusServer ,CacheServer ,ReversProxy ,Filtering ,Traffic Management

قابلیت پرتال کاربران اینترنت Captive Portal
این قابلیت به فایروال UTM Firewall Pfsense این امکان را اضافه می کند که قبل از ارائه سرویس دسترسی به اینترنت، درخواست از سمت کلاینت به سمت صفحه پرتال مدیریت کاربران یا همان captive Portal ارسال می شود و پس از انجام دادن authentication اجازه دسترسی را به شبکه دیگر که در بیشتر موارد Internet است را می دهد. یو تی ام فایروال پی اف سنس قابلیت اتصال به سیستم های LDAP از جمله سرور دامین کنترولر مایکروسافت به نام سرویس اکتیودایرکتوری را نیز ارائه می دهد. در پرتال کاربران اینترنت فایروال Pfsense شما می توانید صفحه خاص خود را داشته باشید و تعداد login کردن کاربران را مدیریت کنید. این سرویس برای شبکه های بی سیم که به صورت رایگان در اختیار مشترکین مهاجر قرار داده می شوند بسیار مفید و کابردی است.

free-utm-firewall فایروال شبکه UTM Firewall

تخصیص حجم مشخص روزانه از پهنای باند دانلود/آپلود به کاربران شبکه از جمله امکانات این یو تی ام حرفه ای می باشد. قابلیت اتصال به Domain Controller سازمان نیز فیچر مهمی است که شاید 80 درصد UTM Firewall های موجود در بازار IT ایران از آن بی بهره اند. شایان ذکر است که هیچ کدام از این قابلیت ها نیازمند هیچ گونه لایسنس و مجوزی نمی باشد و کاملا رایگان می باشد.

دموی آنلاین فایروال Pfsense

برای مشتریانی که می خواهند پیش از سفارش این محصول و قبل از خرید یو تی ام فایروال پی اف سنس، با امکانات گسترده و کامل Pfsense آشنا شوند، دموی آنلاین فایروال مجانی و اپن سورس پی اف سنس را در اختیار شما قرار دادهه ایم تا علاوه بر مشاهده امکانات فراوان این UTM Firewall کامل و رایگان، با محیط گرافیکی و بسیار جذاب آن نیز آشنا شوید. به منظور مشاهده کنسول لاگین و مدیریت این یو تی ام فایروال از لینک زیر پیروی نمایید.

برای مشاهده دموی آنلاین فایروال رایگان پی اف سنس و مشاهده امکانات کاملترین UTM Firewall دنیا یعنی Pfsense بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

دموی اینترنتی بهترین و کامل ترین فایروال دنیا Pfsense

 

تفاوت های تین کلاینت با کامپیوتر رومیزی

 

بسیاری از مشتریان در مورد اینکه آیا انتقال از desktop workstations  به thin clients می تواند برای تجارت آنها سودمند باشد یا نه کنجکاو هستند. thin clients دستگاه هایی هستند که به عنوان یک رابط بین سرور و ایستگاه کاری دسترسی کاربر به برنامه های کاربردی، محیط دسکتاپ، اسناد و داده هایی را که بر روی سرور شبکه ذخیره شده است را قادر می سازد.با thin clients می توان محیط دسکتاپ را بر روی سرور اجرا کرده و آن  را به صورت از راه دور در صفحه نمایش دسکتاپ thin clients نمایش داد و این می تواند به شرکتهای تجاری کمک کند تا در مورد سخت افزار کامپیوترهایشان تجدید نظر کنند و با بهره گیری از قدرت پردازش سرور گزینه های ارزان تری را خریداری نمایند. در ایستگاه های کاری سنتی همه بار پردازش  بر روی سرویس گیرنده (Client) انجام می شود.

تفاوت اصلی این محصول با thin client در عدم نیاز به شبکه و همچنین توانایی سرور | Solmate NetTop PC intro سولميت نت تاپ سولمیت ميني پي سي | tc مقايسه با كيس | تفاوت Thin Client و Zero Client در چیست

 

در حالیکه thin clients ها ممکن است بطور کامل برای همه شرکت ها مناسب نباشد اما در صورتیکه به درستی اجرا شود می تواند منافع زیادی در برداشته باشد. هنگام مقایسه thin clients  و desktop workstations چند مورد در نظر گرفته می شود که  سه تا از بزرگترین مواردی که در نظر گرفته می شوند عبارتند از: هزینه ها، قابلیت مدیریت و امنیت. در اغلب موارد تین کلاینت ها از ایستگاه های کاری سنتی پیشقدم شده اند.

 

مقایسه هزینه راهکار تین کلاینت

تین کلاینت ها صرفه جویی قابل توجهی در هزینه ها نسبت به ایستگاه های کاری pcهای سنتی فراهم می کنند. اگر چه قیمت PC ها به طور قابل توجهی پایین آمده است، اما هنوز هم تین کلاینت ها صرفه جویی قابل توجهی را در هزینه های تعمیر و نگهداری و هزینه های مدیریتی ارائه می دهند و با توجه به اینکه فاقد بسیاری از قطعاتی هستند که معمولا در یک PC  سنتی خراب می شوند و از یک data center مرکزی مدیریت و بروزرسانی می شوند و همچنین نیاز به تعمیر و نگهداری کامپیوتر های مجزا در آنها حذف شده است هزینه های زیادی را در تعمیر و نگهداری و it صرفه جویی می کنند.

 

قابلیت مدیریت ساده تر ThinClient

مدیریت تین کلاینت ها از یک data center مرکزی بسیاری از مسائل را زمانیکه سعی می کنید تا کامپیوتر های مجزا را  به روز شده،  محافظت شده و امن نگه دارید، از بین می برد. محصولاتی مانند Citrix، VDI-In-A-Box، XenDesktop یا VMWare’s Horizon View اجازه مدیریت آسان و استقرار دسک تاپ های (رومیزی) جدید را می دهند.

 

درباره امنیت تین کلاینت

با تین کلاینت ها و ذخیره داده ها تنها در یک سرور مرکزی ریسک به خطر افتادن داده ها در صورت گم شدن و یا به سرقت رفتن تین کلاینت یا کامپیوتر از بین می رود. از آنجایی که  تین کلاینت ها به صورت مرکزی مدیریت می شوند، نظارت بر دسترسی به سیستم آسان تر شده و از ورود ویروس ها یا نرم افزارهای مخرب به شبکه جلوگیری می شود.


مقایسه Thin Client | کامپیوتر تین کلاینت Thin Client | فروش کامپیوتر تین کلاینت Thin Client | Mini pc مینی پیسی | تین کلاینت یا PC معمولی برای کافی نت

 

ملاحظات اضافی

جدول زیر جزئیات مقایسه بین تین کلاینت ها و ایستگاه های کاری PCهای سنتی را در زمینه های مختلف نشان می دهد. پیش قدم بودن تین کلاینت ها در بسیاری از زمینه ها نشان می دهد که چرا آنها می توانند تغییر بسیار خوبی برای بسیاری از شرکت های تجاری که در حال تلاش برای صرفه جویی در هزینه های فناوری اطلاعات و بهبود مدیریت ایستگاه های کاری خود هستند، باشد.

 

 راهکار مجازی سازی دسکتاپ Desktop

 

 

 

 

درباره تین کلاینت Thin client و زیروکلاینت Zero client

 

برای تسریع در استفاده از فناوری اطلاعات و قدرتمند ساختن مرکز داده ها data center ، سرویس ها باید به ابزارهای تین کلاینت Thin client و زیروکلاینت Zero client مجهز شوند.

What is Thin Client? | چرا تین کلاینت | آموزش thin client | خرید تین | Thin Client Software and Hardware 

شرکت ها در حال حاضر در مواجهه با مشکلات استفاده از IT هستند. تحول در مرکز داده ها به گروه های IT در استفاده بیشتر و بهتر کمک کرده است. سیستم عامل های اخیر مرکز داده ها به صفحه اصلی بسیاری از فناوری های جدید تبدیل شده اند. با چگالی بالا و محاسبات چند منظوره ، افزایش مقاومت و بهره برداری بهتر از همه منابع بسیاری از سازمان ها را بر آن می دارد که تمرکز کامل مدل کسب و کار خود را در اطراف پلت فرم مرکز داده ها قرار دهند. از آنجا که ما پهنای باند و قابلیت های منابع بهتر را دارا هستیم، محاسبات ابری و مجازی سازی به دیجیتالی کردن صنعت کمک کرده اند.

 

درباره مشخصات فنی Thin Client و زیروکلاینت مناسب Desktop Virtualization

 

 

درباره Microsoft System Center و مدیریت

سرورهای شبکه و دستگا ها و سیستم های کلاینت ها

 

 شرکت Microsoft  در حال حاضر برای مدیریت سیستم های شبکه دو محصول پیش رو دارد:

محصول system center configuration management و محصول جدیدتر مایکروسافت به نام سرویس intune

System Center چیست | شبکه و زیرساخت | مایکروسافت سیستم سنتر | مدیریت و پشتیبانی بهتر و آسانتر سیستم های سرور و کلاینت در شبکه | Systems Management Server

این تصور وجود دارد که ممکن است یکی از این محصولات بیشتر مورد استفاده شرکت ها قرار گیرد و محصول دیگر نادیده گرفته شود اما مایکروسافت به پیشنهاد خود در گذشته به این موضوع اشاره کرده است  که intune در درجه اول نیازهای مدیریت دستگاه موبایل را مورد خطاب قرار خواهد داد در حالیکه این شرکت هنوز هم متعهد به توسعه configuration management به عنوان ابزار اصلی برای مدیریت کامپیوترهای شخصی (pc) است.

اخیرا مایکروسافت  به اطلاع عموم رسانده است که  قصد دارد محصول بعدی مدیریت پیکر بندی(configuration manager) را در این پاییز ارائه دهد. محصول بعدی configuration manager برای اولین بار قبل از بقیه اجزا system centerارائه خواهد شد از این روانتظار می رود مجموعه کامل سیستم سنتر در سال 2016 به دسترسی عموم برسد.

اندرسون گفت که 70 درصد کامپیوتر های(pc)جهان بوسیله configuration manager مدیریت می شوند.او همچنین افزود برای مدیریت کامپیوتر های شخصی از intune نیز استفاده می شودهمانطور که در تعدادی از سازمان ها  شاهد استفاده از آن برای مدیریت رایانه های شخصی(pc) هستیم.

در حالیکه مایکروسافت در حال جا به جایی کنترل راه حل های مدیریتی بیشتر در cloud بوسیله intune است، هدف شرکت داشتن 100 درصد از قابلیت هایintune  اضافه شده به محصول configuration manager در یک بازه زمانی کوتاه است. این یکپارچگی در فرم به روز رسانی های آینده  برای محصول configuration manager  ارائه خواهد شد.

در حال حاضر این امکان وجود دارد تا با استفاده ازیک اپلیکیشن رابط برای اتصال configuration manager با intune، که یک دید "single pane of glass " را فراهم می کند،مدیریت دستگاه موبایل و کامپیتر های خانگی را در دست گرفت. در حالیکه intune  ابزار اصلی مدیریت دستگاه موبایل به شمار می رود، در سازمان ها احتیاج به configuration manager  به خوبی احساس می شود زیرا از intune  نمی توان برای گسترش سرورها استفاده کرد.

در ضمن intune در حال انتشار روی یک  برنامه زمانی به روز رسانی ماهانه است.اندرسون تاکید کرد که مایکروسافت به دنبال این است که بتواند در یک چرخه سه ماهه ممکن انتشار به روز رسانی محصول configuration manager را پیش ببرد.

 

دانلود مستند آشنایی با Microsoft System Center

اطلاعات بیشتر درباره مایکروسافت سیستم سنتر Microsoft system Center

 

 

 

 

 

درباره نسخه جدید vSphere 6 Web Client

 

Server Virtualization, Cloud | what's new in vSphere 6.0 | Learn about vSphere for remote and branch offices

 

با اعلام اخیر از VMware vSphere 6 بالاخره می توانیم در مورد بهبود و پیشرفت های ساخته شده برای vSphere 6 Web Client صحبت کنیم. صفحات و نمودار کامل از داده ها ی اکسل وجود دارد اما بهترین راه برای دیدن تفاوت بهتر است که آن را خودتان تجربه کنید. اگر در گذشته از vSphere Web Client با احتیاط استفاده کردید ، شما باید موقعیت و فرصت دیگری برای استفاده از vSphere 6 دهید. ما از بسیاری از نکات در استفاده از Web Client شنیده ایم که در طول آموزش و یا در استفاده مستقیم از آن چیزی یاد نگرفته ایم . تیم ما در واحد تحقیق و توسعه شرکت مهندسی شبکه پال نت فکر کردیم که اگر تمامی این آموزه ها را در یک مقاله جمع آوری کنیم بسیار مفید خواهد بود.

 

Introducing VMware vSphere 6 | Read more about VMware vSphere Virtual Volumes | What's New in the VMware vSphere® 6.0 Platform | many enhancements to VMware vSphere 

 

پیشرفت های بسیاری در vSphere 6 Web Client وجود دارد که به برخی از آنها در زیر اشاره می کنیم :

 

 • کنترل "وظایف همه کاربران" All Users’ Tasks برای عملکرد

  ما می دانیم که دیدگاه وظایف همه کاربرانAll Users’ Tasks از وظایف اخیر یک ویژگی مهم است، اما معلوم شد که این یکی از ویژگی های فوق العاده سنگین است که می تواند به سرعت از کنترل خارج شده و عملکرد vCenter Server را تحت تاثیر قرار دهد. تمرکز این نسخه از vSphere Web Client برای بهبود عملکرد و توانایی کنترل بیشتر بر امور است. برای دستیابی به این اهداف باید کمی سخت تر عمل کرد. این کمک خواهد کرد که مطمئن شوید سیستم شما راحت تر اجرا شود با داشتن گزینه ای برای فعال کردن این ویژگی ها اگر زمانی برای شما لازم شد.

  VMware vSphere 6.0 Release Revolution for Mobile Cloud | speeds and feeds of the vSphere 6 launch | VMware vSphere 6 Coming Soon to a Data Center | Know About VMware vSphere 6

   

   

  شما با برخی از دستورالعمل ها ، زمانی که برای اولین بار All Users’ Tasks را انتخاب می کنید آشنا خواهید شد . هنگامی که شما این ویژگی ها را فعال کردید آن را به صورت پیش فرض default  خواهید دید:

  الف) ابتدا More Tasks را در پنل Recent Tasks کلیک کنید برای مشاهده همه users’ tasks

  ب) ویرایش فایل webclient.properties و تغییر “show.allusers.tasks” setting برای محیط های بزرگ vSphere است.

   

  تغییر “show.allusers.tasks” setting  می توان به صورت بالقوه بر روی عملکرد تاثیر داشته باشد.

  1-    تعیین محل فایل webclient.properties برای برنامه vCenter Server ، فایل در /etc/vmware/vsphere-client/webclient.properties directory واقع شده است.

  برای vCenter Server برروی ویندوز ، فایل در C:\ProgramData\VMware\vCenterServer\cfg\vsphere-client\webclient.properties directory قرار دارد.

  2-   ویرایش فایل با استفاده از یک ویراستار متن و تغییرshow.allusers.tasks=false to show.allusers.tasks=true

  3-  کار ما تمام شد! بدون راه اندازی مجدد سیستم ، به برنامه vSphere Web Client بروید و “All Users’ Tasks” را انتخاب و شروع به کار کنید.

   

 

 •   پیشرفت های بسیار عملکرد performance enhancements

  عملکرد ، هدف اصلی از این نسخه vSphere Web Client است. تلاش ها برای بهبود عملکرد هر بخش از روابط است و شما باید این پیشرفت ها را زمانی که شروع به استفاده از  vSphere 6 می کنید ، ببینید. در اینجا به برخی از قسمتهای مهم که ما با آن سرو کار داریم اشاره می کنیم :  ورود به سیستم  Login و صفحه اصلی Home page ، خلاصه صفحات  Summary pages ، شبکه Networking pages ، لیست اشیاء مرتبط  Related Objects lists ،  General Navigation ، نمودارهای عملکرد Performance Charts ، Action Menus (right click ، کاهش بازیابی داده های غیرضروری .

  VMware vSphere 6 – Client | what about vSphere 6.0 | VMware vSphere 6 – Availability | new VMware vSphere 6.0 there are several improvement

  نتیجه نهایی این است که  vSphere 6 Web Client یک تجربه کاملا جدید و ساده تر از نسخه قبلی vSphere Web Client مورد استفاده قرار می گیرد.

   

 

 •  وظایف وTasks  به جایی که تعلق دارند

   

  VMware vSphere | vSphere 6.0 with a large number of new features | About vSphere 6.0 |

  تصویر بالا در VMworld نشان داده شد ولی اشاره دیگری دارد به اینکه در حال حاضر پنجره tasks در قسمت پایین قرار دارد و به شما بخشی را می دهد که اطلاعات مورد نیاز خود را در آن مشاهده کنید.

  vspher6 new version | شرکت VMware آخرین نسخه از نرم‌افزار مجازی‌سازی خود را با نام vSphere 6 | درباره نسخه جدید vmware vSphere 6 | esx جدید |

  این تصویر همراه با توانایی حرکت و تغییر اندازه پنجره ( این کار را Dockable UI می نامیم ) می آید. این امر به شما اجازه می دهد که به میل خود آن را به وجود آورید مانند تصویر بالا جایی که هشداردهنده ها Alarms و کار در حال پیشرفت Work in Progress به منظور فضای کاری بزرگتر منتقل شده است.

   

  •   سازماندهی مجدد منوهای اکشن ( راست کلیک )

    

   منو های اکشن مجدد  سازماندهی شده است به طوری که اقدامات شما ساده تر پیدا می شود و آشناتر قرار داده می شود. این بسیار ساده تر انتخاب می شود از اینکه شما از  old desktop client به vSphere Web Client انتقال دهید.

   نسل جدید مجموعه vSphere | بررسی قابلیت های جدید vSphere ESXi 6 | قابلیت‌های VMware vSphere Web Client | مختلف vSphere Client | دانلود vmware کلاینت

    

   •  جهت یابی منو صفحه اصلی

    دکمه جدید و بهبود یافته در صفحه اصلی در حال حاضر یک جهت یاب منو را نشان می دهد که به شما اجازه پرش از جایی که شما هستید به یکی از دیدگاه های مشترک می دهد. شما هم اکنون می توانید به یکی از درختان موجودی اصلی از هرنقطه با یک کلیک  برگردید.

    دانلود esx | دانلود vmware client | دانلود vsphere | دانلود مجازی سازی | درباره esx 6 | هایپروایزر vSphere ESX

     

    

   امیدواریم که این بررسی اجمالی شما را تشویق کند که vCenter Servers خود را به vSphere 6 به روز رسانی کنید  به طوری که شما می توانید این پیشرفت ها را تجربه کنید. مرکز تخصصی خدمات مجازی سازی VMWare VSphere ESX با ارائه راهکارهای جدید در زمینه Virtualization، مشتریان عزیز خود را جهت آپدیت و آپگرید ورژن ESX یاری می دهد.

   مشاهده وب سایت مرکز تخصصی VMWare

    

 

ویندوز در حال حاضر کمتر از OSX و Linux در معرض خطر است

 

Citrix Presentation Server چیست؟

 Citrix Presentation Server  يک محصول Remote Access  مي باشد که دسترسي به application  هاي موچود در سرور هاي مرکزي را براي کاربران ممکن مي سازد.

 يک مزيت انتشار application  ها  با استفاده از presentation server  اين است که مي توان از راه دور به اين application  ها دسترسي داشته باشد   به طور مثال از کيوسک هاي  اينترنتي فرودگاه ,  تلفن هاي هوشمند , منزل هايشان ويا از  وسايلي که بيرون  از شبکه صنفي شان مي باشند .

از چشم اندا ز يک کاربر نهايي,  کاربران مي توانند در شبکه صنفي خود وارد شوند , مثلا از يک کيوسک فرودگاه, و همه application  هايي را که هر روز سر کار دسترسي داشتند  مشاهده کنند , مثلا outlook email  و هر application  داخلي  ديگر ,و با  آنها از يک کيوسک  در يک محيط ايمن کار کنند .

براي کاربر چنان است که application  روي کامپيوتر خودش نصب و راه اندازي مي شود ولي در حقيقت application  روي citrix presentation server    اجرا مي شود .

مشاهده دموی آنلاین Citrix XenApp

 

 

مجازی سازی تغییرات بسیار زیادی را در نحوه مدیریت و استفاده از زیرساخت ها ایجاد کرده است. یکی از مهم ترین پروسه های مدیریت زیرساخت که مجازی سازی سرورها به طور کامل باعث تغییر آن شد، Backup & Recovery ( پشتیبانی و بازیابی ) است و مدیران شبکه مجبورند که خود را با این تغییر وقف دهند. در این مقاله بهترین روش های Backup گیری از زیرساخت های مجازی بررسی خواهد شد و با استفاده از روش های شرح داده شده مدیران شبکه می توانند بهترین پروسه Backup مناسب شبکه خود را طراحی کرده یا پروسه فعلی خود را اصلاح کنند.

از نرم افزاری برای Backup استفاده کنید که قابلیت ارتباط با زیرساخت مجازی سازی را داشته باشد
در هنگام انتخاب نرم افزار برای Backup، یکی از نکات مهم قابلیت ارتباط این نرم افزار با زیرساخت مجازی سازی (Hypervisor) است. بعضی از نرم افزارهای Backup گیری از روش File-Based استفاده می کنند. این روش، همان روشی است که این نرم افزارها برای Backup گیری از سرورهای فیزیکی استفاده می کنند. اگر چه با این روش Backup گرفته می شود ولی این روش بسیار ناکارآمد است.
ابزار Backup انتخابی باید دارای قابلیت Block-Level Backup از ماشین های مجازی باشد. این قابلیت به نرم افزار Backup این امکان را می دهد که عمل Backup گیری را در سطح بلاک های اطلاعات ذخیره شده در دیسک انجام داده و فقط از بلاک هایی Backup بگیرد که اطلاعات موجود روی آنها تغییر کرده باشد. سپس بلاک هایی که تغییر کرده اند را با Backup اصلی ترکیب کرده و به روزترین نسخه Backup از ماشین مجازی را در کم ترین زمان به وجود آورد.

تا حد ممکن از Snapshot استفاده نشود
گرفتن Snapshot با استفاده از ابزاری مانند vSphere Snapshot Manager بسیار ساده است ولی این Snapshot ها حجم بسیار زیادی را می گیرند. همچنین این تصور غلط وجود دارد که با استفاده از Snapshotها می توان در دراز مدت از اطلاعات محافظت کرد. Snapshot ها را نباید با Backup گیری ماشین های مجازی اشتباه گرفت. بهترین زمان برای استفاده از Snapshotها هنگامی است که تغییر یا Upgrade در ماشین های مجازی حیاتی قرار است انجام گیرد. به عبارت دیگر بهترین روش استفاده از Snapshotها این است که در هنگام نیاز از آنها استفاده شود ولی در اولین فرصت Snapshot های گرفته شده حذف گردند.
از طرف دیگر Backup گیری از ماشین های مجازی می تواند هر چند دقیقه یک بار انجام شده و بهترین گزینه برای محافظت از ساختار مجازی سازمان در مقابل از دست دادن اطلاعات است.

نصب ابزارهای مربوط به Hypervisor در سیستم عامل میهمان
بدون توجه به نوع سیستم عامل یا Hypervisor، همیشه باید ابزار فراهم شده در تمامی ماشین های مجازی نصب شود. فرقی نمی کند که ابزار مربوطه VMware Tools یا Hyper-V Integration Services یا Citrix Xen Server Toolsباشد، نصب این ابزار علاوه بر بهبود عملکرد ماشین مجازی، بهترین درایورهای موجود را فراهم می کند. این امر برای مثال عملکرد کارت های شبکه را افزایش داده و به افزایش سرعت Backup گیری کمک می کند.


از ابزاری استفاده کنید که Offsite Storage را پشتیبانی کند
بیشتر ابزارهای Backup گیری، ماشین های مجازی (شامل برنامه ها و اطلاعاتشان) را بر روی دیسک ذخیره می کنند. این امر اگرچه برای Restore کردن سریع اطلاعات بسیار مفید است ولی اطلاعات را به مکانی دیگر برای محافظت در صورت رخ دادن حوادث طبیعی مانند سیل، زلزله، آتش سوزی و ... در مکان اول منتقل نمی کند. Backup گیری از ساختار مجازی نباید با ذخیره اطلاعات بر روی دیسک خاتمه یابد و نرم افزار Backup گیری باید کمک کند تا اطلاعات به مکانی دوم برای نگه داری به وسیله کپی کردن روی Tape یا Replication انتقال یابد.
لازم به ذکر است که سازمان های کمی توانسته اند تا به طور %100 مجازی سازی را عملی کنند و در کنار سرورهای مجازی، از سرورهای فیزیکی نیز استفاده می کنند. نرم افزار Backup گیری ایده آل قابلیت Backup گیری هر دوی سرورهای فیزیکی و مجازی را در کنار هم دارد. بهترین سناریو این است که نرم افزار از همه سرورها چه فیزیکی و چه مجازی Backup گرفته و کلیه اطلاعات حاصل را در یک فضا ذخیره کرده، سپس آن اطلاعات را به مکان دومی Replicate کند.

مطمئن شوید که Backup ها می توانند به سرعت Restore شوند.
علاوه بر آزمایش های متعدد در Backup گرفتن، به همان اندازه نیز باید Restore کردن یک Backup مورد آزمایش قرار گیرد. فاکتور مهم در آزمایش های Restore علاوه بر موفقیت، سرعت عملیات است. پیشنهاد می شود این آزمایش ها به دفعات و بر روی سرورهای مختلف انجام شده تا میزان درصد موفقیت، عوامل موثر در پروسه و میزان زمان لازم به دست آید. این آزمایش ها کمک می کند که در شرایط اضطراری، مدیر شبکه کاملا از میزان زمان لازم برای Restore کردن ماشین های مجازی حیاتی آگاه و بر شرایط تسلط کامل داشته باشد.

از Deduplication و فشرده سازی استفاده کنید
با افزایش تعداد ماشین های مجازی، فضای مورد نیاز برای ذخیره سازی Backup ها، به سرعت زیاد می شود. علاوه بر تعداد ماشین های مجازی، هر ماشین مجازی خود دارای Clone ها و Snapshot های مخصوص است که خود نیز حجم بسیار زیادی از فضای Storage را می گیرند. ماشین های مجازی که دارای سیستم عامل مشابه باشند، حدود %80 اطلاعات آنها مشابه است. فعال کردن Deduplication بر روی این ماشین های مجازی می تواند در فضای ذخیره سازی بسیار صرفه جویی کند. فشرده سازی نیز به نوبه خود در کاهش فضای مورد نیاز کمک خواهد کرد.
با توجه به موارد بالا، استفاده از Deduplication و فشرده سازی در Backup گرفتن از ماشین های مجازی ضروری است.

Backup گرفتن از برنامه های موجود بر روی ماشین های مجازی
برنامه های Backup گرفتن ، در صورت داشتن توانایی ارتباط با برنامه های موجود بر روی ماشین های مجازی بهترین عملکرد را برای محافظت از اطلاعات سازمان خواهند داشت. نرم افزار Backup باید حداقل توانایی استفاده از قابلیت Microsoft Volume Shadow Service را داشته تا بتواند سالم بودن فایل های Backup گرفته شده از ماشین های مجازی را تضمین کند. در مرحله بعد، Backup برنامه های مایکروسافتی درون ماشین مجازی مانند Exchange و SQL امتحان شده تا از سالم بودن نه تنها فایل های Backup گرفته شده بلکه اطلاعات برنامه نیز اطمینان حاصل گردد.
قدم بعد از پشتیبانی VSS، ارائه راه حل ها یا Agent های خاص که درک کاملی از نحوه کارکرد و سیستم داخلی برنامه مورد نظر مانند SQL، Exchange، SharePoint و ... دارند، است. برنامه های Backup دارای این خصوصیت بهترین، سریع ترین و امن ترین Backup و Restore را برای این گونه برنامه ها فراهم می کنند.

تماس با شرکت

 تهران، مطهری، میرعماد، کوچه دهم، پلاک 14 واحد 2 
تلفن تماس: 88173317 021
ارتباط زنده اینترنتی 24 ساعته از طریق تلگرام با کارشناسان پشتیبانی مهندسی شبکه پال نت کانال تلگرام PalnetGroup@
پشتیبانی شبکه و ارتباط برخط و آنلاین از طریق واتس اپ WhatsApp با شماره موبایل ارتباط با واتس اپ
WhatsApp
گفتگوی آنلاین از طریق واتس اپ با کارشناسان گروه برای ارسال  پیشنهادات و  مستندات و حتی ارتباط در مواقع ضروری

JoomShaper