بهینه سازی و ارتقاء زیرساخت

عیب یابی و رفع مشکلات

ارائه طرح جامع بهینه سازی و ارتقا زیرساخت شبکه های کامپیوتری

ادامه مطلب

ایمیل سرور اختصاصی

پست الکترونیک سازمانی

به همراه راهکار ارتباطات یکپارچه Microsoft Lync

ادامه مطلب

سامانه دورکاری

مجازی سازی برنامه

دسترسی راه دور به برنامه ها از طریق راهکار سیتریکس

ادامه مطلب

خدمات میزبانی سرویس

ارائه سرور مجازی و اختصاصی در ایران و خارج

اجاره رک و فضا (Colocation) در دیتاسنتر پال نت و مشاوره راه اندازی هاستینگ اختصاصی

ادامه مطلب

فایروال شبکه

تامین امنیت زیرساخت شبکه

ارائه کامل ترین فایروال دنیا با لایسنس رایگان مادام العمر

ادامه مطلب

مشاوره فناوری اطلاعات

خدمات مشاوره تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و انفورماتیک IT، تهیه طرح ارزیابی وضعیت فعلی شبکه و سرویس ارائه راهکار شبکه و مستند از وضعیت مطلوب

راهکارهای تخصصی شبکه

راهکارهای تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات، بهینه سازی و ارتقاء زیرساخت شبکه، نگهداری و پشتیبانی از شبکه های کامپیوتری و ارائه خدمات جامع

پشتیبانی و نگهداری شبکه

ارائه خدمات پشتیبانی شبکه، نگهداری زیرساخت و سرورهای کامپیوتری، ارتقاء سرویس ها و سخت افزارهای شبکه، بررسی رفع مشکلات کندی سرعت شبکه

آموزش تخصصی شبکه

موسسه آموزش های تخصصی گروه با فراهم کردن فضای آموزشی مجهز و امکانات مناسب، خدمات آموزشی مطلوبی را به مشتریان و داوطلبان آزاد ارائه می‌کنیم

در این مطلب قصد داریم در خصوص Set Based نوشتن که سبب سوالات بسیار زیادی گشته و ابهام ایجاد شده پیرامون اینکه بانک اطلاعاتی SQL Server چگونه متوجه راه درست می شود بحث کنیم.

آموزش ساده Set Based نویسی در دیتابیس SQL Server

تصمیم گرفتیم یک مقدار ساده تر روش نوشتن Set Based در بانک اطلاعاتی SQL Server را توضیح بدهیم و با مثالهای متعدد این بحث را جا بندازیم.

خوب بگذارید از یک مثال فارسی شروع کنیم.

در این مطلب قصد داریم در خصوص Set Based نوشتن که سبب سوالات بسیار زیادی گشته و ابهام ایجاد شده پیرامون اینکه بانک اطلاعاتی SQL Server چگونه متوجه راه درست می شود بحث کنیم.

ما میخواهیم ده تا کتاب را از کتابخانه از سری کتابهای علمی بگیریم که رنگ جلد آنها زرد می باشد.

این را میشود به دو صورت بیان کرد. ما در دو حالت Set Based و Cursor Based بیانش میکنیم تفاوت هاش را ببینید و خودتان زمانش را حدس بزنید.

قسمت Set Based:

در کتابخانه به قفسه کتابهای علمی بروید (From) و از فهرست آنجا نگاه کنید کتابهایی که جلد زرد رنگ دارند (Where) ده عدد (Top) جدا کنید.

قسمت Cursor Based:

با استفاده از تاکسی ها به کتابخانه بروید. حتما سوار تاکسی های زرد شوید و از تاکسی های عبوری و اتوبوس استفاده نکنید.
در کتابخانه از راهروی سمت راست بروید به انتهای راهرو که رسیدید به سمت چپ بپیچید و از پله ها پایین بیایید به انتهای راهرو بروید  در اونجا قفسه کتابهای علمی را مشاهده می کنید.
حالا از پایین قفسه تک تک کتابها را بردارید رنگشان را بررسی کنید اگر رنگ آنها زرد است برشان دارید و بگذارید داخل سبد اگر رنگش زرد نبود کتاب را بگذارید سر جایشان و سراغ کتاب بعدی بروید. این کار را تکرار کنید تا ده عدد کتاب با جلد زرد رنگ را جمع آوری کنید.

تفاوت دو حالت  Set Based و Cursor Based در بانک اطلاعاتی اس کیو ال سرور

شما به SQL Server میگویید چه چیزی نیاز دارید و از کجا و چه مشخصاتی داشته باشد. اینکه چگونه آن دیتاها فراهم شود بانک اطلاعاتی SQL Server به واسطه Statistics ها، به واسطه ایندکس ها و موارد دیگره بهترین الگوریتم و سریعترین الگوریتم را برای رسیدن به دیتای شما فراهم می کند.

ولی وقتی شما می آیید مطابق روش دوم برای آن راه حل در نظر میگیرید سبب میشود دیگر از الگوریتم های خودش پیروی نکند و هرچی شما دیکته کردید انجام بدهد پس مستلزم انجام مراحل خیلی بیشتر و مسلما زمان بیشتر و درگیری منابع بیشتر می باشد.

وقتی من در روش اول بیان نکردم چطور بروید کتابخانه، شاید آن فرد با BRT خیلی سریعتر برسد یا با مترو. ولی در روش دوم من اجبارش کردم حتما باید با تاکسی زرد برود. که میتواند ترافیک باشد و خیلی شلوغ باشد.

نویسنده:
مهندس حمیدرضا صادقیان

تماس با ما

 تهران، مطهری، میرعماد، کوچه دهم، پلاک 14 واحد 2 
تلفن تماس: 88173317 021
ارتباط زنده اینترنتی 24 ساعته از طریق تلگرام با کارشناسان پشتیبانی مهندسی شبکه پال نت کانال تلگرام PalnetGroup@
پشتیبانی شبکه و ارتباط برخط و آنلاین از طریق واتس اپ WhatsApp با شماره موبایل ارتباط با واتس اپ
WhatsApp
گفتگوی آنلاین از طریق واتس اپ با کارشناسان گروه برای ارسال  پیشنهادات و  مستندات و حتی ارتباط در مواقع ضروری

JoomShaper