بهینه سازی و ارتقاء زیرساخت

عیب یابی و رفع مشکلات

ارائه طرح جامع بهینه سازی و ارتقا زیرساخت شبکه های کامپیوتری

ادامه مطلب

ایمیل سرور اختصاصی

پست الکترونیک سازمانی

به همراه راهکار ارتباطات یکپارچه Microsoft Lync

ادامه مطلب

سامانه دورکاری

مجازی سازی برنامه

دسترسی راه دور به برنامه ها از طریق راهکار سیتریکس

ادامه مطلب

خدمات میزبانی سرویس

ارائه سرور مجازی و اختصاصی در ایران و خارج

اجاره رک و فضا (Colocation) در دیتاسنتر پال نت و مشاوره راه اندازی هاستینگ اختصاصی

ادامه مطلب

راهکارهای تخصصی شبکه

راهکارهای تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات، بهینه سازی و ارتقاء زیرساخت شبکه، نگهداری و پشتیبانی از شبکه های کامپیوتری و ارائه خدمات جامع

مشاوره فناوری اطلاعات IT

خدمات مشاوره تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و انفورماتیک IT، تهیه طرح ارزیابی وضعیت فعلی شبکه و سرویس ارائه راهکار شبکه و مستند از وضعیت مطلوب

پشتیبانی و نگهداری شبکه

ارائه خدمات پشتیبانی شبکه، نگهداری زیرساخت و سرورهای کامپیوتری، ارتقاء سرویس ها و سخت افزارهای شبکه، بررسی رفع مشکلات کندی سرعت شبکه

آموزش تخصصی شبکه

موسسه آموزش های تخصصی گروه با فراهم کردن فضای آموزشی مجهز و امکانات مناسب، خدمات آموزشی مطلوبی را به مشتریان و داوطلبان آزاد ارائه می‌کنیم

احتمالاً خیلی از شما در مورد تفاوت Disk های مجازی و قابلیت ها و کاربردهای آن سوال دارید در این مطلب به ساده ترین بیان به فرق انواع آماده سازی دیسک در دنیای مجازی را بررسی می کنیم.

ایجاد دیسک مجازی با متد Thick provision lazy zeroed

تمام فضای در نظر گرفته شده به دیسک مجازی در زمان ایجاد تخصیص داده می شود. کل این فضا تخصیص یافته است و به عبارت دیگر ماشین های مجازی دیگر از این فضا نمی توانند استفاده کنند.

Virtual-Disk تفاوت انواع دیسک های مجازی و قابلیت ها و کاربردهای آن

ممکن است داده هائی از قبل بر روی این دیسک وجود داشته باشد که اصولا متخصصین به این نوع داده ها Stale Data یا داده های مونده اطلاق می کنند. حالا اگر بروی بلاکی از این دیسک بخواهیم داده ای ذخیره کنیم ،ابتدا داده های قدیمی zero out یا پاک می شوند، سپس داده های جدید نوشته می شوند. اینکار باعث می شود در حین عملیات IO مقداری بار اضافی بر سرور ما تحمیل شود.

دیسک های مجازی که به روش Thick provision Eager Zeroed ساخته می شوند

در این روش هم مانند شیوه های قبل تمام فضا به دیسک مجازی در هنگام ایجاد آن تخصیص داده می شود با این تفاوت که همه اطلاعات قبلی ابتدا و در زمان ساخت پاک می گردند. در نتیجه فرآیند ایجاد چنین دیسک هایی نسبت به روش قبل با سرعت کمتری انجام می شود و در موقع بکارگیری، نیاز به پاکسازی دیسک نمی باشد و عملیات IO آنها بار اضافی را بر دوش سرور نمی گذارد.

همچنین این فضا قبلاً رزرو گردیده است و دیگر ماشین های مجازی نمی توانند از آن بهره ببرند.

ساخت دیسک در ماشین مجازی به شیوه Thin provision

در ساخت دیسک مجازی به روش Thin provision فضا به صورت حقیقی به دیسک در لحظه ایجاد دیسک مجازی واگذار نمی گردد و بر مبنای درخواست و در هنگام عملیات IO و به صورت پویا به این دیسک مجازی فضای فیزیکی حقیقی اختصاص داده می شود. و نیز در زمان درخواست برای نوشتن داده ها بر روی این دیسک اطلاعات پیشین پاک می شوند.

فرق اساسی دیگر این روش با دو شیوه بالا در بهره گیری از این فضا به وسیله دیگر ماشین های مجازی می باشد.

اساساً این ویژگی را در مواقعی که با محدودیت فضای دیسک حقیقی روبرو هستیم بکار می بریم. همچنین بهره گیری از این شیوه در VMware HA Clustering و VMware FT توصیه نمی گردد.

برترین کانال اطلاع رسانی تکنولوژی های جدید در زمینه انواع دیسک های مجازی را با پیوستن به بزرگترین سوپر گروه تخصصی مدیران شبکه و مهندسان آی تی و فناوری اطلاعات در شبکه اجتماعی تلگرام تجربه کنید. این سوپرگروه، انجمن بزرگ متخصصین IT کشور می باشد و شما را با راهکارهای جدید فناوری اطلاعات و تکنولوژی های روز دنیای آی تی آشنا می کند.

تماس با ما

 تهران - مطهری - میرعماد          کوچه دهم - پلاک 14 - واحد 9 
کد پستی 1587813633
کانال تلگرام PalnetGroup@

تلفن:  88173317 021
فکس: 89773396 021

JoomShaper